Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért illetve honnan jön...

Miért illetve honnan jön mindenkinek a Dominik és Patrik név? Honnan ered ez az őrület?

Figyelt kérdés
Miért illetve honnan jön mindenkinek a Dominik és patrik név? Honnan ered ez az őrület? Van aki mindkettőt adja a gyereknek. És még büszke is rá. És hihetelenül gyakori. De miért? Fel nem foghatom.

2012. aug. 23. 10:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
23%
Hú! Nagyon kíváncsi vagyok azon anyukákra, akik a fenti neveket lehurrogták, hogy vajon az ő gyereküknek mi, vagy lesz a neve. Biztosan mindenkié "tökéletes, szép, egyedi". Ki vagyok már az ilyen nőktől.
2012. aug. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A dominik-patrik nekem a hangzása miatt nem tetszik, nagyon külföldies... :) de ettől még nagyon sok van belőlük- az tény.

De nekem a Bence-Balázs-Máté-Zalán... is hu de nagyon elcsépelt.

Kevint is ismerek párat...


Nekem a fiam neve Hunor. nem vagyok egy hipermagyar névőrült, de ez olyan viselhető név számomra. A Becse, Kartal,Keve, Bercel, Zolta stb nevek már kicst túl elvetemültek számomra is és inkább annak tűnik, hogy valami nagyon olyan nevet akarnak adni a gyereknek, ami nagyon egyedi és biztos nagyon ritkán vagy soha máshol nem találkoznak vele. :)


Ami még nagyon nem tetszik: Zsombor, Csongor, Csanád- furcsa hogy ezeket a neveket más szépnek találja. De hát nem vagyunk egyformák, valakinek meg a Hunor nem tetszik- de ezen nem sértődök meg. Izlés dolgában nem lehet vitatkozni. És számomra inkább a Hunor mint a 200.Máté vagy Bence.

:))


És még a lányneveket nem is írtam.


Te gyerekeidet hogy hívják, kérdező?

2012. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Enyém Eszter Tímea. Mert nem ősmagyar, de magyar, manapság ritka, és persze aranyos.


Természetesen mindenki azt ad a gyerekének amit akar.

Igazából az lett volna a kérdés, hogy honnan jön a gondolat, azokank, akiknek a tetszésen túl van egyéb magyarázata rá. Miért tetszik?


Lehet hogy azért patrikus, elnézést, praktikus, mert ha valaki külföldre megy, külföldön fog élni, esetleg külföldi a fele rokonság, akkor könnyű leírni?

"A Patrik és Dominik nevek praktikusak és dominánsak"


A leghasznosabb válasz az volt, amikor valaki azt válaszolta, hogy filmben hallotta, vagy gyerek korában már elhatározta.

2012. aug. 24. 08:56
 24/30 anonim ***** válasza:
46%
A stílus, ahogyan kérdezted "És még büszke is rá" bírálat. Ez a kérdés alapból leszólás volt.
2012. aug. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Kedves 6-os válaszoló. Ha azt akarod, hogy olyan neve legyen a gyerekednek, ami senkinek a világon, elnevezheted Lópici Gáspárnak, vagy MZ/X-nek... Tuti egyedi lesz.

Lehet, hogy sok Ádám van (bár én a környezetemben speciel egyet sem ismerek -kisgyerekből-, mivel pont ezeket a neveket váltották föl mostanában a Kendék, Hunorok, Bencék, Noelek...), de valószínűbb, hogy majd a suliban nem az ő nevéből lesz egy osztályban 4-5...

2012. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Felénk az Eszter borzasztó gyakori kislányok körében, nekem személy szerint ez nem tetszik egy kicsit sem, ellenben a Dominikot szép névnek tartom, és engem nem szokott érdekelni, hogy milyen gyakori egy név, ha tetszik, tetzsik és kész... Nem vagyunk egyformák.
2012. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
50%
Az általad választott nevek se nem szépek, se nem ritkák szerintem. Nekem azok nem tetszenek, de nem érdekel, hogy ki milyen nevet ad a gyerekének, mindenkinek szíve joga, névválasztás miatt senkit nem szóltam még le, eddig. Nem írnék olyat, hogy "fel nem foghatom", hogy honnan jött, hogy ilyen neveket adj a gyerekednek. Tipikusan az a nő lehetsz, akinek csak az a jó, amit ő tesz, mond és mindig mással foglalkozik!
2012. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
53%

Én nem érzem ilyen "gonosznak" a kérdezőt.

Nekem ebből az jött le, hogy azt nem érti (amit én sem), hogy minek a hatására terjed el így egy név a semmiből szinte.

Mert pl. a Hannát értjük, nemde? De a Dominikra és a Patrikra én nem tudok ilyen magyarázatot.

2012. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Szerintem sem "gonosz" a kérdés. Valószínű, hogy sokat hallotta mostanában ezeket a neveket a kérdező, és ezen fennakadt- de szerintem ez mással is előfordult már.


Én is fennakadtam, mikor 5éve fél éven belül 5ismerősömnek lett gyereke, és ebből 4!!!! Máté lett, az ötödik csak azért nem Máté lett, mert lány lett.


És neharagudj Ádianyuka- de felénk sok Ádám is van- ettől függetlenül az Ádám szép név - kortalan, gyereknek-idősnek jól áll- szóval egy igenigen viselhető név szerintem. VAlószínű ezért is népszerű.


A lényeg az, hogy mindenkinek van egy ízlése, van ami tetszik és van ami nem... ez egy szubjektív dolog, ezért nem is érdemes vitatkozni rajta.

De szerencsére nagyon sok név van, és mindenki azt adja a gyerekének ami csak tetszik neki.

Itt meg lehet véleményt írni róla.... és kész.:))

2012. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én még annyit hozzátennék, örüljünk ,hogy ennyi gyerek van és születik ebben a bizonytalan országban és szerencsére van olyan,hogy ilyen gyakori nevek vannak.
2012. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!