Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy most már szinte naponta felhív a család és megkérdezi hogy: "Hogy vagy? "?

Figyelt kérdés

Szülés előtt vagyok 1 héttel. Elhiszem, hogy a család is várja az első unokát, aggódnak, meg minden, de engem már annyira stresszel, hogy naponta/2naponta telefonálnak. Mintha ilyen gyorsan változna az állapotom...Semmi bajom, tök jól vagyok, szépen járok NST-re, ahol minden oké. MIért kell állandóan telefonálgatni és kérdezni, hogy hogy vagyok, minden rendben van-e.

Anyukámnak már mondtam, hogy ne hívjon ennyit, úgy is tudni fogja, ha esetleg valami baj lenne, vagy nem lennék jól....erre besértődik és másoknak mondja, hogy már fel sem mer hívni, meg persze mindenki hisztisnek gondol.

Szerintetek?


2009. júl. 25. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálták, sőt szülés után is... Volt, hogy megbántottam őket, de nagyon zavar(t). Most 4 hónapos a fiam, anyu már nem hivogat/irogat nap mint nap, de leginkább azért, mert végülis előjött a felgyülemlett feszültség, és a hétvégén összevesztünk... Ez sem jó, inkább beszéljétek meg.
2009. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes,hogy más nőnek meg az volt a baja,hogy nem hívogatják.Szeretnek,és várják a babát.Emiatt nem kellene hisztizni,hanem örülni annak,hogy törődnek veletek.
2009. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

10:36-nak


Persze, szeretnek és örülnek, csak tudod van egy határ, amit talán ők már átléptek....

Nem tudom ismered-e a mondást:

"A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve"

2009. júl. 25. 10:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem a nagymamámhívogat naponta 2x és szó mi szó engem is idegesít.Jó baba várást
2009. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szegényke. A törődés amúgy tök jó dolog, de engem maga a telefon szokott zavarni. Idegesít, hogy nem mozgok már túl fitten, fel is ébresztenek sokszor, mikor végre pihennék, cseng. Szerintem beszéld meg a dolgot, esetleg maradjatok abban, hogy keresed inkább te őket, mikor úgy érzed, jól esne vagy bármi van. Őszintén, nyugodtan mondd el, hogy most úgy érzed, sok neked.


Egyébként ez a fajta "bezárkózás" pszichológiailag természetes dolog. Nekem még a férjemnél is felismerhető. 2 pszichológus van a családban és azt mondták nem rég, hogy ezen cseppet sem kell meglepődni, bár férfiaknál ritka az ilyen empátia :-))) Ők is átmentek ezen, a sogornőm még a telefont sem vette fel annak idején.


Esetleg, ha úgy érzed, a nap bizonyos szakában semmiképp sem szeretnéd, némítsd le a telefont vagy kapcsold ki. Utólag úgyis látod, ha kerestek, ha fontos majd küldenek üzenetet. Én mindig kikapcsolom magam, mikor olyanom van, pedig csak a 34. hetet taposom, előfordul hétvégén egész napokra is.

2009. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet, nálam ugyanez volt. Már az agyamra mentek a jószándékkal... esetleg kapcsold/húzd ki a telefont néha. VAgy halkítsd le és ne vedd fel.
2009. júl. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem meg pont fordítva,felsem hívnak,igaz csak a 34.hétben járok,de eddig valahogy nemtudatosították,hogy baba lesz.De talán jobb is,ahogy olvastalak benneteket,így nyugalmam van és ha a bab megszuletik,sem fognak sorban állni az ajto elott.én ezen nem rágodom.
2009. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát én elmondtam szépen, hogy köszönöm az aggódást, de fölösleges, és ne hívjanak naponta/2naponta. Egyik este 3/4 9-kor kikapcsoltam a mobilomat, mert aznap már nem vártam senkitől hívást, pihenni akartam. Persze láttam másnap, hogy anyukám este 9kor hívott. És ismerőseimnek "sír", hogy már a telefont is kikapcsolom, pedig Ő csak azt kérdezné meg, hogy Hogy vagyok?

Reménytelen!!!! És nem veszik észre, hogy többet ártanak ezzel, mert persze nekem ilyenkor lelkiismeret furdalásom van...mert mégiscsak az anyukám...jajjj, annyira elegem van már komolyan!!!! És mi jöhet még ezután...amikor itt lesz a baba....:(

2009. júl. 25. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Van egy ötletem. Mondd rá az összes üzenetrögzítőre, hogy jól vagy, csak épp pihensz és kikapcsoltad a telefont. Majd telefonálsz később, hagyjon üzit. Valami viccessel pedig tedd hozzá, hogy az új családtag érkezéséről pedig külön szólni fogtok. ;-) Valami aranyos, vicces, frappáns szöveget találj ki, ami oldja a feszültséget. Általában az embereket pedig megnyugtatja, ha üzenetet hagynak. Fel a fejjel! Még egy, én sokszor felvetetem a telefont a férjemmel is (szegény). ;-) Hmm.. én írtam, hogy neked tegnap 11:09-kor.
2009. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!