Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én vagyok dilis és...

Csak én vagyok dilis és türelmetlen vagy nektek is vannak nehéz napjaitok?

Figyelt kérdés
23 hetes vagyok, van egy 22 hónapos fiam.Ő most kezd belépni a dackorszakba úgy látszik,mert szinte mindent elenged újabban a füle mellett és mindenre az első reakció az,hogy "nem"...ráadásul apától elkaptunk egy kis náthát, szívni alig tudom az orrát, mert megrúg,fújni nem mindig fújja, mind1, azért megoldom, csak néha úgy érzem, hogy ordítani tudnék...ma is ül a bilin, kb 1000x elmondtam már neki, hogy ne piszkálja a kukiját,de most nem figyeltem,mert azzal voltam elfoglalva, hogy fújja már az orrát,erre a pisi meg nagy ívben lövell felfelé...nem tudom, hogy a hormonok is közre játszanak-e, de olyan nyűgös vagyok én is...nem akarok panaszkodni, mert nagyon szeretem a fiam és amúgy tök szófogadó, csak mostanában kezdte hogy ellenkezik ja és folyton nyafog, amitől szintén a falnak megyek....ááá...kicsit kivagyok...
2012. aug. 28. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelj ebben az időben terhesen egy dacos gyerekkel az lenne csoda, ha nem lennél nyügi :) Ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt.

Nekem is vannak rosszabb napjaim, sőt az egész nyár egy káosz volt. Ilyenkor minden de minden idegesít zavar, sokkal türelmetlenebb vagyok és olyanra is harapok amikre máskor csak legyintek. Nyugi lesz ez még rosszabb is, de fel a fejjel, ettől is szép az élet és a gyereknevelés. Hidd el jön majd nyugisabb időszak.

Most meg próbálj meg akár csak 20-30 percre kikapcsolódni, semmit se csinálni lábat lógatni. Ha meg van olyan szerencséd, hogy a kisfiad esetleg rábízd fél napra a nagyszülőkre akkor menj el moziba (egy darabig úgy sem fogsz tuti) fodrászhoz vagy fagyizni :)


Nekem is 2 gyerekem van 2 és 5 éves, de még emlékszem rá, hogy mennyire nyűgös voltam terhesen kisgyerek mellett.

2012. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod,kicsit megnyugodtam:)

A baj az, hogy én is kiakadok sokszor olyan dolgokon,amire máskor legyintek...

Gondolom, hogy lesz ez nehezebb is, és voltak már nehéz időszakok, tudom, hogy túl leszünk rajta, csak az bánt,hogy fiammal néha milyen vagyok...

2012. aug. 28. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez ezzel jár :-) Arra azért próbálj meg figyelni,hogy bármit is reagálsz,bármikor,a reakciód előtt próbálj meg magadnak pár másodpercet hagyni. Ekkor általában rájössz,hogy az adott szituációban nem is akkora gond amit a gyerek csinált,és nem lesz felesleges kiabálás,a gyereket sem zavarod össze azzal,hogy van amit hol lehet,hol nem. Neki most fontos az,hogy a lehető leghatározottabb legyél,ha valamit egyszer szabad,azt utána mindig szabad,amit egyszer nem szabad,azt utána sem szabad! Tudom,iszonyat nehéz,volt / van benne részem- sajnos a terhességi hormonok tesznek róla.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,16hkm

2012. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi neked is!A következetességgel úgy érzem nincs gond, "feleslegesen" nem szoktam ordibálni, csak mondjuk van amikor van türelmem 10x elmondani, hogy "tudod, hogy azt nem lehet,gyere onnan/tedd le", van amikor már elsőre, másodikra felemelem a hangom...és utána rájövök, hogy bírhattam volna még,azért annyira nem volt durva a dolog...De igazad van, még jobban odafigyelek!:)

Ja és gratulálok a 3 lánykához, meg a pocaklakóhoz!Jól sejtem, szeretnétek ha fiú lenne?:)vagy már tudjátok?

Amúgy mi is szeretnénk a 2.után is még gyereket, csak ilyenkor elbizonytalanodom picit, hogy bírnám-e egyáltalán??:(

De majd meglátjuk:)

2012. aug. 28. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!