Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen elhagytak - 40...

Terhesen elhagytak - 40 evesen - mi a vallalhato dontes ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Parommal mindketten uj eletet kezdtunk. O 50 eves en 40. Kozos babat terveztunk es nehezen de lett. Most pedig elhagyott. Szeret de nem tudja a kozos eletet elkepzelni. Levegonek nez es lelepett. Mit tehet egy terhes no ilyenkor?

#Tehesen
2012. aug. 28. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Hátvagy megtartod,vagy örökbeadod.
2012. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, csak megijedt?

Mi a kérdés, remélem, nem az, hogy mit tegyél a babával?

40 évesen már nincs sok időd várni egy követlező szülésre....

Viszont mindjárt lesz egy csodálatos gyermeked, akire vágytál. Örülj nek!

Ha az apukának ennyi szerepe volt az életedben, hát fogadd el, mást nem nagyon tehetsz. Az iylyen link alak úgyis elhagyott volna, 2 vagy 5 év múlva. Biztosan találsz majd párt magadnak.

2012. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban neked valószínű ez az utolsó esélyed hogy saját gyereked legyen - nem akarlak megbántani. Nagyon sok kérdésre kéne tudni a választ ahhoz hogy tanácsot tudjunk adni, ahhoz hogy TE dönteni tudjál. A kérdéseket biztos tudod te magad is, keresd a válaszokat és dönts.

Azért röviden elmesélem az én esetemet..30 évesek vagyunk a párommal. Első gyerekek egy trauma után fogant meg. Kiderült a párom még nem heverte ezt ki, terhességem 3. hónapjában közölte hogy már nem szerelmes belém és nem biztos az érzéseiben. Végül kitartottunk egymás mellett és megbeszéltük hogy majd a baba születése után meglátjuk hogyan alakul a sorsunk. De nagyon sok sírás és egyedül töltött éjszaka volt a hátunk mögött. 4 hónappal a baba születése után rendeződtek a dolgok. Egész egyszerűen a traumát még nem heverte ki és a babától és a felelősségtől bepánikolt. Ha még van rá lehetőség adj magatoknak esélyt, mert ha első gyerek mindkettőtöknél lehet ő is bepánikolt. Ő sem huszonéves.

2012. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudok tanácsot adni, de ha velem történt volna, azt gondolnám, ha másért nem, ezért a gyerekért nekünk találkozni kellett és örömmel fogadnám a babát. Kívánom hogy rendeződjön a helyzet az apukával is!
2012. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előttem válaszolók leírták a lényeget,ami az,hogy a Te korodban még az is megeshet,hogy ez a babuci az egyetlen lehetőséged,hogy saját gyermeked legyen. (én sem bántani szeretnélek,szülnek sokan idősebbek is,de számba kell venni ezt is) Írtad,hogy nehezen jött össze a picúr. Én a helyedben minden de minden segítséget,lehetőséget megragadnék,hogy békében fel tudd majd nevelni a gyermekedet,ez egy ajándék,és ha most nagyon nehéznek is tűnik,így egyedül,rengeteg boldogságot fog szerezni neked a gyermeked. Párod valószínűleg megrémült,hiszen terveztétek a babát. Még az is lehet,hogy meggondolja magát,azt már Neked kell mérlegelni,hogy ezek után bízol-e majd benne. 50 évesen nem nagyon hiszem,hogy neki is ugrándozni volna kedve,bár nem ismerem,és kérdésedben ilyesmire nem tértél ki. Nagyon kemény lesz végigcsinálni egyedül,hormonokkal küszködve,ez tény. De próbálj a pici kis kincsre gondolni a pocidban. Vannak olyanok,akikre számíthatsz? Barát,családtag? Most minden segítség jól jön majd Neked. Hány hetes vagy,meg szabad kérdezni? Bocsáss meg,hogy ilyen hosszan írtam,de én úgy gondolom,hogy a kisbabád legyen most a legfontosabb!! Ez egy csoda :)

35hkm

2012. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat. Annyit szeretnek hozzatenni h nekem mar van egy klassz 8 eves lanyom a volt paromnak pedig 2 sikertelen hazassaga 3 gyerekkel amibol egyet gyakorlatilag nem ismer. Tudom, tudnom kellett volna. De hittem a boldogsagban es az eletunkben. A nehezseg hogyan tudok 2 gyereket teljesen egyedul nevelni amikor az egyetlen tamaszom a rakos edesanyam. A munkam sok utazassal jar, es nyilvan dolgoznom kell majd kemenyen. Szivem vagya ez a baba de rettegek attol h egyedul nem megy. A masik felelmem h apa elkul no fel, a vot parom siman megteszi h sosem nez ra a gyerekere. Neki nem ujdonsag az ilyen viselkedes.
2012. aug. 29. 07:56
 7/13 A kérdező kommentje:
Talan meg annyi kiegeszitest h ez egy kockazatos terhesseg sok buktatoval. Nagyon felek attol h mindenen egyedul kell majd atmennem. Az is borzalmasan bant h hittem a paromnak es fogalmam sincs h mit okozok a picurnak azzal h nincs apja. Az orvos agyba parancsolt pihenni de a paromat ez sem hatja meg. Kertem h a baba szuleteseig tartsunk ki es utana meglatjuk de o csak azt szajkozza h hiaba szeret razza a hideg attol h csaladkent egyutt eljunk.
2012. aug. 29. 08:06
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
A volt párod egy felelőtlen féreg (bocs). Ha a szíved vágya ez a baba (ahogy írtad), akkor a szívedre hallgass - szerintem. Megbánnád és utálnád magad nagyon, ha mondjuk elvetetnéd.
2012. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, mindig lesz, aki segít.

A gyerektartást meg verd ki majd belőle, ha nem is sok, de az is számít.

2012. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 ZsZs27 ***** válasza:
0%
Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életed. Azzal ne vádold magad, hogy tudnod kellett volna, mert az nem igaz. Ezt soha nem lehet előre tudni. Ha lehetne, valószínűleg kihalt volna már az emberiség. Nehéz lehet így, de talán csak azért félsz ennyire attól, hogy egyedül neveld fel a két gyereket, mert nagyon friss még az élmény. A gyerektartást meg ha a volt párod nem akarná fizetni, elég bemenni a legközelebbi rendőrségre és feljelentést tenni miatta, ha még akkor sem akar, az állam majd leveri rajta. Remélem egyenesbe jön az életed.
2012. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!