Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is van/volt szülés előtt...

Más is van/volt szülés előtt 3 hónappal olyan helyzetben, hogy nem tudja/tudta hol fognak lakni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van lakásunk, 4. emeleti 2 szobás erkély nélküli lakásban élünk.

Anyósomék már 1 éve szociális otthonban vannak, mert betegek, így egy nagy kertes ház - amiben éltek - üresen áll. 1 éve minden másnap vagy harmadnap kimegyünk a házhoz, kiürítjük a postaládát, szellőztetünk, ha kell füvet nyírunk, télen begyújtunk, hogy ne fagyjanak le a csövek stb. Tehát tök macerás az egész.

Mivel anyósomék állapota nem javul, tehát nem sok esély van rá, hogy valaha végleg haza jönnek, ezért azt találtuk ki, hogy megbeszéljük velük, hogy odaköltözünk, és ezt a lakást meg kiadjuk.

De ez a beszélgetés már hetek óta húzódik, és én már nem bírom ezt a bizonytalanságot. Egész éjjel emiatt hánykolódtam az ágyban, hogy mi lesz? A pocakom már méretes, és nem tudom, hogy várandósan hogy lehet végig csinálni egy költözést?

Célul kitűztem még anno, hogy a 32. héten a kiságyat fel kell állítani, és el kell kezdjem kimosni, vasalni a kis ruhákat, hogy a 36. hétre minden a helyén legyen. De így hogy???

Más is volt már ilyen helyzetben, hogy azt sem tudta hova viszik haza a babát?

Válaszokat előre is köszönöm!

27+4 hkm


2012. aug. 8. 09:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26 hetes kismama vagyok, jelenleg az anyósoméknál lakunk, de úgy, hogy a férjem nagymamája is velünk van... Vettünk egy lakást, de nem tudom, mikor tudunk beköltözni, ugyanis ráment a lakásvásárlásra a pénzünk. Nekem van valamennyi, de az nem elég a bútorokra... Én legszívesebben mennék mihamarabb, mert már az agyamra mennek itthon... (anyósom és a nagymama) Folyamatosan ránk nyitnak, bejárkálnak a szobába, ezt, ha meglesz a pici, nem fogom tűrni! (nem mintha tűrném...) De épp télen költözzünk, még szülés előtt? Szeptemberben elméletileg elkezdjük kifesteni a lakást, de hogy hogy alakul nekünk is, azt még nem tudom.
2012. aug. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Minden elismerésem a Tied! Én megőrülnék, ha anyósomékkal kellene élni. De így is vállalnom kell majd azt - hogyha beköltözünk a házukba - hogy Karácsonykor meg időközönként haza jönnének egy hétre. De úgy vagyok vele, hogy a babának sokkal jobb lenne a kertes ház, na meg anyagilag is jobban járnánk. Csak ez a rohadt bizonytalanság megőrjít!!
2012. aug. 8. 09:50
 3/16 anonim ***** válasza:
Már terhes voltam, amikor nekiálltunk alkudni a mostani otthonunkra. Augusztusban sikerült végre lezárni a vételi procedúrát, de ez a lakás új építésű, félig kész állapotban volt. Így nagy pocakkal jártunk csempét, kádat, háztartási gépeket stb. venni. Bútorra már nem nagyon volt pénzünk, így amit korábbi albérleteimbe vettem, azokkal rendeztük be a lakást. Emlékszem a kádat 40 hetesen hoztuk fel az első emeletre a férjemmel, akkor már minden mindegy alapon, indítsa csak be a szülést. Én még az albérletből mentem szülni, 8 nap túlhordással fektettek be, 10. napon indították a szülést. A doki szerint addig pszihésen blokkoltam magam, amíg mindent nagyjából nem tudtam rendben. :) A kiságyat, pelenkázót stb. még felállítottuk az albérletben, de haza szerencsére már az új lakásba jöttünk. A férjem meg a tesóim, kollégák és barátok a belüket kidolgozták amíg a kórházban voltam, hogy ez sikerüljön. Kicsit bútormentes lakásba, de ide jöttünk már haza a picivel.
2012. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Minden elismerésem a Tiéd is! :)

Én veszélyeztetettként vagyok itthon, tehát nem igazán szeretnék cipekedni, meg emelgetni, mert féltem nagyon a Babát.

Talán emiatt bosszant az egész, mert a természetemből adódóan nem tudom elviselni, ha nem csinálhatom azt, amit szeretnék. Elképzelni nem tudom, hogy más pakolja össze holmimat, és más rendezze be a babaszobát a távollétemben.

2012. aug. 8. 10:18
 5/16 anonim ***** válasza:
Az mondjuk nem csoda. Én is csak muszájból hagytam, de természetesen részletes utasításokkal mit hova kell tenni. :) Így csak minimálisan kellett változtatnom, amikor már jobban lettem. Természetesen ilyenkor a baba a legfontosabb, vigyázz nagyon magatokra.
2012. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy!

Igen, azzal próbálom meggyőzni magam, hogy a baba érdekében le kell mondjak a szervezkedési és pakolási kényszeremről! :)

Minden jót Nektek is!

2012. aug. 8. 10:34
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most vagyok 31 hetes és képbe jött hogy költözünk..

Apámnál lakunk a párommal már 4 éve és most vállaltunk babát.Nálunk az a helyzet hogy anyukám meg apukám elváltak,és ezért anyukám se nem akar,se nem bír eljönni nekem segíteni a baba körül majd amikor meglesz!Pár hete anyukám előállt egy ötlettel,hogy ők elköltöznek onnan ahol laknak most,ez egy 3 szobás,konyha,fürdő lakás.És ideadják nekünk hogy menjünk oda élni.Külön mindegyik szülőtől!!!A párommal benne is vagyunk!Csak az a bibi hogy hogy mondjuk el apámnak,hogy ne haragudjon meg,ne pukkadjon fel?!?!Én a napokba eléggé ideges vagyok ez miatt,mert nem akarom hogy apámmal rossz legyen a viszonyunk...Ebben a helyzetben te mit tennél???

2012. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szia Kedves Utolsó!

Hát, ez a szitu sem egyszerű. Szerintem azzal simán érvelhettek, hogy sokkal egészségesebb külön élni, mert a baba megszületése egy csomó változással jár. Éjjel sír a baba, Te felkelsz, szoptatsz, ezáltal nem tud sem apukád, sem párod pihenni, viszont, ha külön bejáratú lakásotok lenne, akkor nem zavarnál senkit. Na meg azt is el kell fogadja apukád, hogy csak hármasban az igazi élni, nem a szülőkkel.

Kívánom, hogy meg tudjátok beszélni mihamarabb, mert tudom milyen nagy terhet jelentenek ezek a dolgok.

És Te egyébként magától a költözéstől nem félsz? A cipekedéstől, a rendezgetéstől?

2012. aug. 8. 10:48
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem félek a költözéstől,meg a cipekedéstől sem!Anyumék mindent ott hagynak csak az ágyukat viszik el.Szóval nekünk csak az ágyat,a virágaimat,meg a ruháinkat kell vinnünk.Ideje lesz most már majd apummal is beszélni,mert szeretném hogy a picit már majd oda vigyük haza..Csak félek a reakciótól!Utolsó voltam
2012. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!


A mi helyzetünk kicsit hosszú. :) 2 éve lakunk a párommal a nagymamámmal (ő nevelt fel, mindig itt éltem). Tavaly megcsináltuk magunknak a tetőteret hogy majd felköltözünk oda. Akkor még tervbe se volt a baba. Az volt a gond hogy van még egy kis lakás a telken, ahol nagybátyám él. Képzeld el, hogy amikor elkészültünk a tetőtérrel, közölte velünk a nagyim hogy oda mi nem mehetünk mert nem lehet fent fürdőszobát csinálni és kitalált mindent, csak hogy mi ne mehessünk oda. Megegyeztünk abban hogy mi megkapjuk nagybátyám kis kuckóját ami úgy néz ki mint egy c betűs putri (már bocsánat...) és hogy azt felújítjuk. Na, decemberben kiderült hogy jön a baba. Nagybátyámnak kb 1 hónapja sikerült kiköltöznie! 3 hete szét is verték a lakást mostohaapámék. Ő vízszerelő, van villanyszerelője is, mindenféle szakmunkása. Felajánlotta hogy megcsinálja nekünk, csak anyagárra adjunk pénzt. Na, ebből szép nagy lehúzás lett. :)


A lényeg, hogy most van egy kis lakásunk ami totálkáros, le van verve a vakolat, a falakból hiányoznak a csövek, nincs padló, csak a csupasz föld. Mindehhez hozzátartozik hogy most 39+4 hetes terhes vagyok. :) Jövőhét keddre vagyok kiírva.


Annyi a borzasztó nagy szerencsénk hogy a mostohaanyukám viszont egy angyal és felajánlotta hogy oda nyugodtan mehetünk lakni, amíg csak kedvünk tartja!

Ebbe már csak az a nehézség hogy innen kell felköltöznünk oda, így, hatalmas pocakkal, dagadt lábakkal. De ez már a legkevesebb, legalább van hol laknunk! :)

2012. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!