Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tud kárt tenni a pocaklakómban...

Tud kárt tenni a pocaklakómban a kisfiam? Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2,5éves a fiam. Nem rossz gyerek, de nagyon izgága, nem bír megülni egy pillanatra sem. Ha fekszem az ágyon, akkor előszeretettel ugrabugrál, fetreng mellette, és persze folyton bírkózna velem, rajtam is. Hiába védem a hasamat, mégis sikerült már párszor picit megütnie. De ez akár állva is megtörténik, mikor csak úgy odaszalad, h átöleljen, persze lendületből.

Kissé aggódom, nem szetetném, ha emiatt történne valami baj. Mit kéne tennem? Nem büntethetem csak azért a kisfiam, mert jókedvében ugrándozik. Azt meg nem érti meg, h a pocakomban van a tesója, hiába magyarázom.


2012. aug. 28. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
detto 2 éve s elmagyaráztam neki anya pocakjaba baba van nem lehet a hason ugrálni és nekem jönni naponta 25 szörmondom el de eeddig hatásos megérti
2012. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia, nekem másfél éves a lányom és már érti hogy nem ugrálhat a hasamon, mert baba van benne. Nem tudnátok megbeszélni? Büntetni semmiképpen, de elmondani ezerszer, azt lehet. Egyébként volt már jó pár ilyen kérdés, a magzatvíz elvileg megvédi, de légy résen!
2012. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia


Az én kisfiam 3 éves. Ő is imád velem bírkózni, játszani. Én is mindenap elmondtam neki kb 100-szor, hogy nem szabad anya hasára ráugrani, vagy megütni, mert ott van a kistesója és baja lesz. Igazából ő akkor kezdte megérteni, amikor már látszott a pocakom. Azóta is van, hogy nekem szalad (szeretetből) és egy picit megüti, de nagyon figyel rá általában.


Szerintem, anynyit tudsz tenni, hogy mindig elmondod, hogy ezt mos tnem szabad. Legyen óvatosabb. És megmutatod, hogy ott van a kicsi tesója. És neked is nagyon kell figyelned, mikor vele vagy. Nálunk ez bevált!


37 hetes kismama

2012. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyeld oda rá,hogy időben le tudd szerelni a támadásait! :D Nem hiszem,hogy ettől baja történik a kisbabádnak egyébként, próbáld meg neki elmagyarázni,ha kell,naponta ezerszer,amíg megérti!
2012. aug. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem az egyéves kislány megérti, hogy baba van a hasamba, ne rugdossa és vigyázzon rá. igaz milliószor el kell neki mondani egy nap, de megéri mert érti :)
2012. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!