Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedülálló anyaként megélhetü...

Egyedülálló anyaként megélhetünk állami támogatásból?

Figyelt kérdés

Ha van saját lakásom aminek a fenntartása mindennel együtt 25-30 ezer forint, igaz, csak egy garzon... Egyetemre jártam, bejelentett munkahelyem nem volt, babysitterkedésből és korrepetálásból tartottam fenn magam.

5 hetes terhes vagyok, az apuka nem akarja, el tudjuk kezdeni az életünket a gyerekemmel állami támogatásból? Mire elég, mennyi jár nekünk?



2012. aug. 29. 21:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

valószínű gyesre leszel jogosult.ez összesen 38 000 ft.(gyes + családi pótlék) bár egyedül nevelő szülőnél azt hiszem több a családi)

apuka meg ha kötelezi rá a bíróság fizeti a gyerektartást,

már ha igazolt hogy ő az apa, ezt sem tudom pontosan.

2012. aug. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Szülők nem tudnak segíteni? Az apuka meg ha akarja ha nem köteles gyerektartást fizetni. Az 20 legalább, nem tudom pontosan de 20 körül lesz a családi is és lesz gyesed az úgy tudom 26, lehet kérni segélyt az is havi 20-30, úgy 100 ezret jó esetben tudsz kapni, nagyon szűkösen de ki lehet jönni belőle. Van a családsegítő, meg anya otthon szerintem ott próbálj segítséget kérni, babaruhát, pelenkát, kiságyat. Ja és amíg tudsz szerintem dolgozz, ha egyetemet végeztél akkor biztos találsz valami könnyű terhesen végezhető munkát. De a babysitterkedés is mehet szerintem, az olyan mintha lenne még egy-két gyereked:-) Fel a fejjel, biztos meg tudod oldani! Addig meg jöhet még egy rendes pasi aki sajátjaként szereti majd a babát, én ismerek ilyet.
2012. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Apuka nem köteles fizetni, mivel van olyan törvény, hogy 12.hétig, amig el lehet vetetni, mondhatja azt, hogy neki nem kell a gyermek és akkor mivel az anya egyedüli döntése ő vállalja egyedül a nevelést anyagilag is.
2012. aug. 29. 21:20
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez hol van leírva??? Ezt én nem hiszem, az élet védelme ott van, ez lehetetlen...
2012. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Már megkérdezett egy ügyvédet, aki megerősített ezt, ugyhogy ez sajnos tény és így van.
2012. aug. 29. 21:40
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem tudsz megélni ha nem volt munkahelyed és nem kapsz rendes tgyást és gyedet. A gyes semmire sem elég.

Ráadásul nagyobb lakás is kellene.

Csak ha van szülői segítséged.

2012. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Bőven elég a garzon, ne viccelj már. Miért kellene fizetnie albérlettett ha van saját.

Szüleid nem tudnak segíteni?

Gyes és a családi együtt 40 ezer Ft, egyszeri anyasági pedig 65 ezer Ft. Lakásfenntartási támogatást is kérhetsz.

2012. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A GYES 28 000, ami adóköteles, csak 26 ezret kapsz kézhez. (Meg valahányszáz, pontosabban nem tudom).

A családi pótlék 13 300, egyedülállónak csak 1 ezressel több.

Segélyt meg csak akkor kapsz, ha az önkormányzat éppen nem a csődbe menő önkormányzatok közé tartozik. Ezért a segélyt nem szabad biztosra venni.

Szüléskor alanyi jogon jár kb. 60 ezer Ft anyasági támogatás, ez egyszeri összeg.


Ez így nagyon kevésnek tűnik, és még nincs pelus, törlőkendő, ruha, neked ennivalóra, stb.

Szülői támogatás nélkül ez csak nyomorúságos tengődés, szerintem.

2012. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem akarom elhinni ezt a tartásdíj dolgot. Ennyi erővel a férfiak kötelezhetnék a nőket abortuszra... Mostanában egy csomó olyat láttam, hogy már 18 éves gyerekek anyái jelentkeztek tartásdíjért. Ott nem is tudott róluk az apa. És a bíróság megfizetésre kötelezte őket visszamenőleg, ha más nem, úgy, hogy az állam kifizette, és ráterhelték az ingatlanra vagy a szülői ingatlanra.
2012. aug. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

És Te is megkérdeztél ügyvédet, vagy csak az apa? És olyan ügyvédet, aki már 10-20 éve praktizál, nem tanulót, bojtárt, gyakornokot.


Mindenesetre én is elküldtem egy ügyvéd ismerősömnek a kérdésemet. Ő már abbahagyta a szakmát, de az ismeretségi köre óriási. Csak kíváncsiságból. Mert el nem hiszem, hogy ma Mo-n az apa belehajszolhat egy nőt abortuszba...

2012. aug. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!