Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27+3 hetes kismama vagyok...

27+3 hetes kismama vagyok most tartok 11 kg-os hízásnál! Ez sok vagy még teljesen jó?

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában csak a kilók számából nem lehet megítélni, hogy sok vagy kevés. Nem mindegy, hogy 150 cm vagy 180 cm magas vagy, normál testsúlyról indultál vagy eleve túlsúlyról. A baba még sokat fog gyarapodni, tehát pár kiló még biztos várható.
2009. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
163 cm magas vagyok és eleve túlsúllyal kezdtem a terhességet
2009. júl. 27. 10:35
 3/7 anonim ***** válasza:

szia. én 165cm vagyok, 60kg-ról kezdtem, most vagyok 26+3hetes, és eddig 12kg-ot híztam.Szerintem ez nem sok, mert szinte csak a hasam nőtt. Az orvosom viszont nem örül neki, le is "szidott" , miatta.Szerinte ez túl sok. Én már ott tartok, hogy szinte félve állok rá a mérlegre, pedig tényleg nem eszem sokat.

Szerintem a 11 kg sem sok, főleg, ha nem látszik meg rajtad.

Boldog babavárást.

2009. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy látszik 87,8 kg-ról kezdtem és most vagyok 98.:(
2009. júl. 27. 11:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az orvosod nem szólt érte, hogy diétázz, akkor szerintem ne foglalkozz vele.
2009. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyira nem kevés, de amíg a doki nem szól és a vérképeid jók, addig nem kell diétázni. Ha tudsz, akkor odafigyelhetsz, ha nem zavar és nem érdekel, akkor nem kell.


Viszonyításképpen leírom a saját példámat az első terhességemnél. Én 179 cm-rel és 65 kg-mal estem teherbe, tehát normál súllyal, mivel eléggé izmos vagyok, így még soványkáztak is előtte. Hasonló tempóban híztam, mint te, sokáig rajtam sem látták, mert "szinte csak a pocakom nőtt, meg a cicim", én is ezzel védekeztem, de megnézve a terhes gatyáim és a nem terhes gatyáim ülepét, valamint a szülés utáni önmagamat eléggé látni lehetett, hogy nyugtató szövegnek jó volt a "a pocakomra ment minden", de egyébként nem volt reális. :-(

A 30. hétig híztam kb 13 kg-ot, szülésre bő 20-at. Szülés után 11 rajtam maradt, ráadásul mind háj formájában, combközépig nem jöttek fel a régi gatyáim.

2009. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én 165 cm-rel és 60 kg-mal kezdtem és a 30. hétre pont 9 kg-ot szedtem fel pluszban.Nekem azt mondta a védőnő, hogy teljesen jó, de én átlegos alkatú vagyok.Aki eleve túlsúllyal kezd, annak ez már sok lenne, de ha átlag alattival, akkor pedig kevés.


30+6 hetes pocis

2009. júl. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!