Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok a babát ilyen...

Megtartanátok a babát ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés
Spirálom van és mégis be csuszot a baba ő lene/lesz a 4.-ik babám!Mit csináljak?
2009. júl. 27. 15:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Én biztosan megtartanám.Ha 3-om elfér elfér 4-is :)szerintem.Persze ezt neked kell tudnod, de én nem vetetném el!
2009. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Azt te tudod, hogy milyen helyzetben vagy, akár a pároddal, akár anyagilag meg úgy egyébként. Őszintén szólva én már 4.et nem vállalnék, de ez az én bajom, azért írtam, hogy te ismered a körülményeket. Mindenesetre akárhogy is döntesz az lesz a jó döntés, sok erőt kívánok a továbbiakhoz!!
2009. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem elsőként gondold meg hoyg TE valójában mit szeretnél, elbírsz-e még vele, vagy már túl nagy teher. Aztán a párodat is kérdezd meg, mert nagyon fontos hogy ő mit gondol.

Harmad soban legyen fontos az hoyg mi itt mit mondunk.

Az sem mindegy hány éves vagy, nem ártana ha láthatnád felnőni!

Ha a érdekel a véleményem: szerintem általánosságban elmondtahtó, hogy ahol van 3 ott a negyedik is elfér, a nagy család szerintem sokaknak csak álma, pedig nagyon szuper dolog.

2009. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Ez az a kérdés, amit senki nem válaszolhat meg helyetted és a férjed helyett.

Én megtartanám, mert ahol 3-nak jut, ott a 4. sem fog éhezni (sem). Meg azért is, mert ha nem akarok többször szülni, akkor inkább más védekezési módot választok (pl. elkötés). Ez nem "bírálat", hanem a véleményem.

Nekem a második baba cselezte ki a spirálomat...

Helyettetek senki nem tud dönteni, pláne ennyi információ alapján. Ülj le a férjeddel és rágjátok át magatokat a lehetőségeken.

2009. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Mi 4-en nőttünk fel testvérek! És egyik testvéremről sem mondanék le! Olyan jó volt 4-en felnőni, hogy én is szeretnék 4 kis lurkót! Erre a hétre várjuk az elsőt!


Egyébként nem voltunk jó anyagi helyzetben. Mármint a szüleim. Nem ettünk extra kajákat. Sőt, rengetegszer zsíros kenyeret vacsiztunk "csak". Mégsem lettünk betegesek. Mindannyian tudtunk tanulni is, kollégiumban lakni. Sőt 4 gyerekre már úgy voltak kedvezmények, hogy így tényleg lehetséges volt mindannyiunknak tanulni. Mindannyian fősulit végeztünk. Némelyikünknek már 2 diplomát is sikerült szereznie. A legkisebb húgom pedig most fog végezni. És közben Amerikában van ösztöndíjon.

Pedig még a tanári fizetésnél is rosszabbul kerestek a szüleim...


Tartd meg! - szerintem - mert különben lehet, hogy meg fogod bánni...

2009. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%
Te képes lennél megölni egy gyerekt? Ti lehet, hogy nem szerettétek volna őt, de úgy néz ki, hogy ő szeretne titeket.
2009. júl. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
Nem az a probléma,hogy 4,hanem,hogy spirálja van!Nem hiszem,hogy meg kéne,elég nagy az esély,hogy beteg lesz!Mennyi idős vagy?Tuti,hogy egészséges?Ha igen akkor tartsd meg(ha akarjátok)!
2009. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
6 hetes szerdán veszik le a spirált az orvos azt monta ara döntsem el h akarom-e a babát!Edig ugy néz ki h minden rendben van.
2009. júl. 27. 15:54
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

UH-n látják, hogy a spirálhoz képest hol tapadt meg a baba, nincs sokkal nagyobb esélye a beteg babára, mintha nem lenne spirál. Igen, a spirál mellett nagyobb a valószínűsége egy méhen kívüli terhességnek, de 1. nincs kimutatott ok-okozati összefüggés, 2. az nem betegség, hanem állapot. Nincs olyan kimutatás, ami arra vonatkozik, hogy az akármilyen fogamzásgátlás mellett született babák között mekkora a milyen betegségnek az esélye. Ne riogassuk már a kérdezőt, van neki elég baja!


Ne hagyd magad sürgetni, időd, mint a tenger. Vetesd le a spirált és nyugodtan beszéld át a férjeddel a továbbiakat. Ne hagyd magad belehajszolni egy döntésbe.

2009. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Először azt kell eldöntenetek, akarjátok és fel tudjátok-e nevelni a 4.gyermeket is. Tudom, hogy sokan másként gondolják, de a mai világban már nem feltétlenül igaz az a közhely, hogy ahol jut ez meg az 3-nak, ott jut majd a negyediknek is. Nyilván nem fog éhen halni, nem is arról van szó. De azt mindenképpen vegyétek számításba, hogy ha bevállaljátok a 4.gyermeket, tényleg nem jut-e kevesebb a másik háromnak. Itt nem csak az anyagi "javakra" gondolok. Taníttatás hosszútávon, kellő idő, energia, odafigyelés stb.

És milyen korkülönbséggel lennének a gyerekek? Ez nem írtad...

Mindenesetre nagyon jól gondoljátok át a pároddal! És attól ne félj, hogy ha esetleg nem tartod meg, akkor bárki is elítélne miatta. Elég bátor dolog szerintem a mai világban 3 gyermeket is felnevelni!

2009. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!