Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sterilizátor-kérdés! Kiválthat...

Sterilizátor-kérdés! Kiváltható valamivel?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. lehet-e kifőzni az üvegecskéket, vagy muszáj ilyen modern ketyerét venni? Egyáltalán a kifőzést hogyan kellene csinálni? És azt a cumit is ki kell főzni, amit csak szórakozásból szopizik, vagy csak az etetős üvegeket?
2012. aug. 31. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Kifőzheted. Veszel egy nagy lábast, amit csak erre fogsz használni. A forrásban lévő vízbe beledobod a dolgokat és forralod min. 5 percig. Utána tiszta (csak erre használt) konyharuhán v. textil pelenkán szárítsd meg, a következő használatig takard le.

Eleinte a játszócumit is ki kell főzni.

2012. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

régen anyáinknak még nem volt mikrós sterilizálójuk, lábosban forraltak vizet és abba dobták bele a dolgokat.

Én is így kezdtem, de csupa vízkő lett minden cucc, így inkább vettünk egy mikrósat. Biztos van valami praktika vízkőmentesítésre is, én nem bajlódtam vele. Időnként a cumit is sterilizáltam.

2012. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Desztillált vízben kell kifőzni és kész.

Én a játszócumit is ki szoktam főzni (persze nem naponta).

2012. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első hónapokban minden etetés előtt ki kell főzni az üvegeket, a cumikat, a játszó cumit is. Majd mikor elkezded a hozzátáplálást slég napi 1x, majd heti 1x


Használtan is lehet kapni Avent mikrós sterilizálót, 2000 kb.

Én is főzéssel kezdtem, de mindencumisüveg matt lett, és vízköves, úgy néztek ki 2-3 kifőzés után, mint ha régi agyon használtak lennének.

Na akkor vettem egy avent sterilizálót, hát ég és föld a különbség!

2012. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is lábasban főztem ki a mellszívóm alkatrészeit (cumisüveget, cumit nem használtunk). Nekem is az volt vele a bajom, hogy bemattult, aztán valahol olvastam, hogy citromos vízben kell forralni és akkor nem szineződik el. Ez bevált. :) Úgyhogy én sem vettem "modern ketyerét" erre a célra.
2012. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!