Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a nőgyógyászom szabadságon...

Ha a nőgyógyászom szabadságon lesz és ügyeletes orvos vezeti le a szülést akkor kinek mennyit adjak?

Figyelt kérdés

A nőgyógyásznak akkor adjak? Magánrendelésére járok, így mindig fizetek. Az ügyeletesnek akkor is a "szokásos" 50-100ezret szokás adni? És ha csak a végére jön be és minden komplikáció mentes?

Nagyon rossz, hogy nincs egy egységes tarifa...



2012. szept. 1. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Változó, attól is függ, hol szülsz, én ebben az esetben a magándokinak nem adnék, ha a magánrendelésére jártál, akkor ott kifizetted, ami alkalmanként jár, az ügyeletes orvosnak adnám a szokásosat, annyit, amit ott felétek vagy a kórházban ügyeletes orvosnak adni szoktak, kérdezgess körbe! Magánorvosnak a szokásos vizsgálati díj tízszeresét mondják, nem tudom, ehhez képest mennyit adnak ügyeletesnek.
2012. szept. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok! Elő fordulhat, hogy szabin lesz a dokim, amikor szülök!

Én arra gondoltam, hogy ha ügyeletesnél szülök, akkor abban az esetben adok neki egy kisebb összeget, ha meg vagyok vele elégedve. 10-20.000 forintot.

A fogadott dokimnak pedig nem nagyon áll szándékomban ez esetben adni. Félre értés ne essék, nem vagyok sóher, de minek jutalmazzak meg valakit olyanért, amit nem követett el. Inkább beteszem ezt a pénzt egy babakötvénybe, amit később is tudok fizetni!!!

2012. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem szoktak az ügyeletesnek fizetésnyi összegeket adni. Ő azért van ott, hogy tegye a dolgát. Nincs mindenkinek ennyi pénze, hogy bárkinek, aki meg sincs fogadva adjon 100ezret. Az ügyeletesnek akkor adjál kb. 20ezret, ha tényleg hálás vagy neki, ha bunkó lesz, akkor semmit.

A magándokinak meg nem jár semmi, ha ott sincs, ne viccelj...

2012. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem adnék a magándokimnak, aki épp a tengerparton sütteti a hasát.:)

GOndolj bele logikusan, ha nem dolgozik, nincs miért adjál neki.

Ügyeletesnek meg max. 10-20 ezret adnék.

2012. szept. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim szülés előtt közölte, hogy hosszú hétvégére megy. Hordtam neki havonta a 10 ezret a vizsgálatért. Nem örültem neki. Azóta sem látott engem, nem is hiányzik. Ügyeletesnél szültem, aki sokkal szimpatikusabb volt, azóta is hozzá járok. 20 ezret adtam neki. Ő tényleg megérdemelte, de nem lett volna kötelességem adni, mert a dolgát végezte, nem kértem fel a szülés levezetésére. Ja, szülésznő is kapott 5 ezret.
2012. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A 3. hozzászólóval értek totálisan egyet. A magándoki tudja mikor fogsz szülni akkor miért megy el nyaralni? NA tőlem biztos egy fillért sem látna. Nem elég h fizetsz neki minden hónapba felfogadod a szülésre is és akkor elhúzza a csíkot! Nem érdemel semmit. Az ügyeletes orvos meg azért van. Annyira röhej ennyi pénzt adni nekik hiszen a fizetésük is megvan ez a dolguk. Túlságosan el lettek kapatva :/ Egy vagyon nélkül már szülni se mehetsz be.
2012. szept. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
az én dokim pl. nem ment el szabira, mert 4-en szültek nála azon héten, be is jött minden nap szegény. Megérte neki, bár a családja nem tudom, mit szólt hozzá. Biztos öröm volt neki éjfélkor császározni, de vállalta...a másodikat is nála szültem, akkor pont ő volt benn ügyeleten, műtéte volt, de mivel megfogadtam, kapott pénzt, mert ugye a továbbiakban is hozzá járok, nem bántam meg :)
2012. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Én nem értem ezt. Mi az, hogy "szokásos" 50-100 ezret? Ügyeletesnek? Na, ez nekem magas. Oké, hogy fogadott dokinak fizetsz de ügyeletesnek, akit aznap látsz először, mire fel fizetnél 100 ezret? Ha az orvosom bejött volna a szülésemre, még neki se adtam volna 100 ezret, de még 50-et se nagyon. Rossz, hogy nincs egységes tarifa...? Érdekes a gondolkodásod. Gondolom fizeted a TB-t te is, na abban benne van az is, hogyha terhes leszel bemész és megszülsz orvosi segítséggel és ellátással annak fejében, hogy egész életedben fizeted a TB-t. Tényleg az ilyen kismamák miatt szálltak el teljesen az orvosok.
2012. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó a számból vetted ki a szót!!!! Totál igazad van. Magamnak fizetem a TB-t én is, de hogy ennyi pénzt adjak vkinek aki marhára megvan fizetve kész vicc. És valóban az ilyenektől vannak elszállva az orvosok és tartják a zsebüket. De egyébként bevezették azt is h a dokiknak a hálapénzt be kell jelenteniük az igazgatóságon és le kell adózniuk különben az engedélyükbe kerülhet. Attól függetlenül kíváncsi lennék melyik jelenti be. Egységes tarifa ettől a hajam ketté áll az tuti. Ez a dolga ezért fizetik nehogy már még én ennyit fizessek nekik. De persze mindenki másképp látja. Kedves kérdező ne értsd félre nem akartalak megsérteni csak másképp látom. És bocsánat ha vmi olyat írtam nem neked szántam személy szerint csak tényleg másképp értelmezem ezt. Szép napot mindenkinek!
2012. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első baba lesz fogalmam sincs mi a szokás azért kérdeztem :(. Eddig ahol körbenéztem és kérdezgettem ez a "szokásos 50-100" jött le. szívem szerint én se adnék, de ha ez a szokás...

Az ügyeletes orvosos kérdésre köszönöm most már minden világos!

Nagyon sajnálom, hogy kismamáknak ilyennel kell foglalkozniuk, de manapság ez megy és így működik a magyar egészségügy. Ezen nincs mit meglepődni.


Köszönöm!

2012. szept. 2. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!