Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a streptococcus eredménye...

Ha a streptococcus eredménye pozitív sürgős császár szükséges? Valakinél volt ilyen?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg az orvosodtól inkább. Ő ugyanis ért hozzá, ellenben a válaszolók 99%-ával.
2012. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sima szülés van akkor is, csak szülés alatt kapsz 2 szurit, amit rögtön mikor bemész a kórházba, a másodikat 4 óra múlva.

Ha hamarabb megszületik a baba mint hogy megkapnád a második szurit, akkor majd a baba születése után kap gyógyszert vagy injekciót.

2012. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de annyit meg tudok mondani, hogy nem, ez nem ok a császárra. Antibiotikumot fogsz kapni most is és a vajúdás alatt is. Most szájon át, vajúdáskor pedig intravénásan. Ne aggódj! Sok kismamának van ilyen, semmi gond nincs ebből, mert kezelik antibioval.
2012. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, csak olyan kismamától kérdezem, akinek pozitív volt. Érdekel, ennyi
2012. szept. 2. 09:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. és 3. válaszolónak.
2012. szept. 2. 09:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, sőt a hüvelyi szülés is lehetséges csak antibiotikumot kell adni utána a babának. vagy nem tudom hanyadik héten vagy, mert ha nem szülés előtt állsz akkor mire szülsz ki is kezelnek belőle.
2012. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem kell császár emiatt, hanem a vajúdás alatt adnak infúzióba antibiotikumot egyszer az anyukának és 4óra múlva még egyszer. ha ezt az időt a baba nem várja ki és hamarabb megszületik, akkor a második adagot a baba kapja.


ez az infó egészen pontos, mert nekem ugyan negatív lett a teszt, de korábban volt már pozitív és megkérdeztem a dokitól, mi van ilyenkor; merthogy olvastam, hogy kiirthatatlan. azt mondta, az hogy most negatív, annyit jelent csak, hogy most alacsony csíraszámban van jelen a baktérium, de ettől én ugyanúgy fogok kapni antibiotikumot. egyébként nagyon veszélyes ez a baktérium a babára nézve, ezért is nem szórakoznak ezzel (még úgy sem, hogy most negatív az eredményem)

2012. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja és szülés előtt nekem nem adtak semmit, csak majd vajúdáskor fogok kapni
2012. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek 2 hónapja volt császárja, mert stertococcus fertőzése volt. Miután megjött az eredmény, 1 hét múlva volt a műtét, úgy hogy antibiotikumot kapott előtte és talán közben is...de ez már nem biztos.
2012. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt/van streptococcusom. Hüvelyi úton szültem. Emiatt nem merült fel a császár.

Vajúdáskor a kórházban kaptam egy infúziót, benne a gyógyszerrel. Szülés után elvitték a babát, és vért vettek tőle,h megtudják, elkapta-e. Hál' Istennek nem kapta el. Így ennek az ügynek nem volt folytatása. (Ha elkapta volna, rögtön kapott volna gyógyszert.)

Van olyan orvos, aki terhesség alatt is próbálja kikúrálni a kismamát egy jó adag antibiotikummal, de van olyan doki is,aki szerint ez felesleges, ráér vajúdáskor beadni a gyógyszert...

Az enyém szereti kezelgetni... Nem tudom, hogy, de már harmadszor kapok rá gyogyit.

2012. szept. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!