Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az afp vizsgálat? Sima...

Milyen az afp vizsgálat? Sima vérvétel?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem az volt, nem tudom más rendelőintézetekben így van-e (én oda jártam), de nálunk a kismamik előjegyzés nélkül mehettek egy külön ablakhoz az orvosi papírokkal. Kb. 10 perc volt, egyébként egyúttal küldik a hepatitis vizsgálathoz is a vért, de azt elég későn kaptam meg, az afb kb. 2-3 hét.

2010. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*afp
2010. márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van, a vérből nézik majd az AFP-t. Nekem a 16 hetes I.rutin vérvétel keretén belül levettek 5 kémcső vért, s abból vizsgálták. Az eredményt a 18 hetes kötelező UH-n kaptam kézhez. És a védőnő is megkapja.

( Nekem sajnos rossz lett az AFP-m, csak 0,47 MoM lett az értéke, ezért Pestre küldtek genetikai tanácsadásra. Csak azért írom, hogy ha nem lesz a Te AFP-d sem tökéletes, akkor sem kell megijedni. Az én babám is egészséges, Pesten megállapították. )


Boldog babavárást,

26 hetes kismama

2010. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És milyen az a genetikai tanácsadás?Hogyan vizsgálnak meg?
2010. márc. 7. 16:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Hasi ultrahangon lemérik a méreteket, és megnézik, hogy nincs-e rendellenesség.
2010. márc. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, rosszul olvastam, ez a genetikai uh, amit írtam.:)
2010. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oké.Köszi a választ,remélem jó lesz az eredményem és nem lesz szükségem genetikai uh-ra.
2010. márc. 8. 10:59
 8/8 anonim ***** válasza:

16.07-es vagyok. A genetikai tanácsadás úgy történik, hogy adatfelvétel után behív a genetikus, megnézi az addigi eredményeket, UH eredményeket. Utána ott helyben végeznek egy nagyon alapos genetikai UH-t, ahol tüzetesen átnézik a babát, ez egy sima Uh, csak tovább tart. Nézik a baba minden adatát, súlyt, stb. Amit itt kapsz papírt, azzal rögtön visszamész a genetikushoz, aki véleményt mond. Ha mindent rendben talál, akkor megnyugtat :)

Ha bármilyen aggálya merül fel, akkor felajánlja a magzatvízvételt. Ezt nem kötelező elvégeztetni, de akinek felajánlják, annak azért oka van. Ha belemegy az ember, akkor visszarendelnek egy másik alkalommal, ambulánsan elvégzik ( hason keresztül tűvel vesznek a magzatvízből mintát, közben UH-n nézik a babát, nehogy Őt sértsék meg véletlenül ), eredmény általában 3 hét múlva szokott lenni.

De Te arra gondolj, hogy az AFP eredményed jó lesz. Egyébként a normális értéke 0,7 - 2,5 MoM között van.

Drukkolok!

2010. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!