Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miből ismerem majd fel, hogy...

Miből ismerem majd fel, hogy még csak jósló fájás, vagy már valós? Mikor kell így (nem helyben) elindulnunk, ill. mentőt hívnunk?

Figyelt kérdés

Azon a településen ahol lakunk nincs szülészet, csak kb 40 km-re. Mondjuk még van "bőven" időnk.

Mindössze ennyi fél választ találtam a felhozott hasonló kérdések között: "Fájáskor derék és hátfájás, görcs a hasban,székelési ingert érezhetsz."

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


2012. szept. 2. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A 9 hónap extra egyikében egy doki azt mondta, hogy egy forró zuhanyt kell venni, ha elmúlik, akkor jósló volt csak.
2012. szept. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Ebben a részben:

[link]

2012. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, én hetekkel szülés előtt már sokat jóslóztam..mindkét terhességnél..mindkettőt oxival indították meg,fájdalomcsillapítók nélkül.. tehát bátran állíthatom ,hogy nem fogod összetéveszteni a jósló fájással az igazit...mert az igazi fájás tényleg fáj!! Mintha nagyon erős mensis érzéseid lennének..közbe elönt a meleg, érezhetsz közbe hányingert, és olyan fájdalmat mintha egy övvel elszorítanák a derekadat..viszont, amikor már ezeket kezded el érezni nem sok van hátra a szülésig nekem innentől egy órán belül megvolt mindkettő..viszont amikor felvettek az osztályra közölték, hogy már két ujjnyira nyitva vagyok, nagyokat lestem mert nem hittem volna, hogy azok a kis rendszertelen keményedések otthon már nyitották a méhszájat..még annyit, hogy amikor már székelési ingert érzel akkor az már a tolófájás..onnantól kezdve párat nyomsz és kint is van a bébid, tehát az a legvégén van.
2012. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ebben a cikkben is lehetnek hasznos dolgok!

[link]

33 hkm

2012. szept. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A jósló fájás az rendszertelenül jön, és ahogy az előttem író is írta forró zuhanytól el kell, hogy múljon.

2012. szept. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk azt mondják hogy akkor kell kórházba menni ha rendszeres 5 perces a fájás, kb egy percig tart és úgy fáj hogy nem tudsz közben beszélni és járni. Na az az igazi. Az első szülésemnél rájöttem hogy ez tényleg igaz, nem lehet összekeverni a jóslóval. Nekem a kitolás 2.5 óra volt nem pár nyomás, tehát ez változó. A te esetedben mindenképp elindulnék már 10 perces fájásokkal, mert messze a kórház.
2012. szept. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg a 6. válaszolónak!

Mindenkinek ment a zöld kezecske :)

2012. szept. 3. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!