Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. heti vérvétel nem kötelező...

12. heti vérvétel nem kötelező? Pécsett 9. 000Ft. :O Mit néznek ott? Ha az orvosom elküldött akkor jó lenne ha elmennék, igaz?

Figyelt kérdés
Aki volt ilyen 12. heti fizetősön leírná, hogy mit néztek neki? Meg mindent ami ezzel kapcsolatos?
2012. szept. 4. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Abból is a Down-kórt szűrik, meg az Edwards kórt!

Szerintem érdemes elmenni!

2012. szept. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

12. heti vérvétel nagyon fontos a Down-kór szűrése miatt és kötelező is, de én nem emlékszem, hogy fieztős lenne.

2012. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Down-kór vizsgálat ,igen. Itt is ennyibe kerül. Ha később mész el,akkor meg már több. Én nem mentem el,mert a családban nem volt semmi örökölhető dolog,én is egészséges vagyok és fiatal is /22/,bár vaciláltam hogy elmenjek-e,de elhessegettem a rossz gondolatokat,és úgy gondoltam másra is el tudom költeni azt a 9000-t.

A Down-kór esélye az életkor előre haladtával nő.Neked nem adtak hozzá tájékoztatót? Csak a csekket dugták oda,mi? Kész vagyok az ilyen orvosoktól

2012. szept. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nem az integrált teszt? amihez csekket kapsz?

Ez nem kötelező, hanem ajánlott. Én egyik gyerekemnél sem csináltattam meg, mivel a 12. heti uh (genetikai szűrés) rendben volt.

2012. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jah a kisfiam teljesen egészséges, 2 hónapos.A lányomnál meg még fel sem ajánlották anno ezt a lehetőséget.
2012. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom ajánlotta és most hogy hívtam a szülészeti klinikát a 12. heti uh időpont miatt, rákérdeztem a vérvételre és tájékoztatott a nő hogy ez nem kötelező és ezért 9000Ft.

De most nézelődtem és jól láttam, hogy a 16. héten van kötelező szintén genetikai vérvétel? Akkor fölösleges a 12. héten is elmennem...

2012. szept. 4. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:

A 16. heti az AFP, ami sajnos egy rettenetesen elavult vizsgálat, nehogy azt hidd, hogy ez bármilyen szinten megközelíti a 9000 ft-os hatékonyságát.

Ezt mondom úgy, hogy én nem csináltattam meg.

Szerintem ha a 12. heti uh eredménye jó, tehát a nyaki redő értéke normális, és van orrcsont, felesleges a többi. Persze ha jó a szonográfus.

2012. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, ez a kombinált teszt,nem kötelező,és valóban fizetni kell érte.

Hivatalosan 11. és 13+6 között kerülhet rá sor, én 11+4 hetesen voltam és lényegében két részből állt: egyik az ultrahang, ahol pl megmérik a tarkóredő vastagságot, orrcsontot nézik stb.

A második része a vérvétel,ezek a biológiai mutatók, és a kettő összegzéséből állapítják meg azokat a bizonyos arányszámokat, amelyek, mint már előttem is írták a Down-kór és az Edwards kór előfordulási esélyét mutatják a te esetedben.

Természetesen ez a vizsgálat sem ad 100%-os eredményt és biztonságot.

Én 30000-et fizettem érte, a korom miatt igencsak ajánlott volt(37év)

2012. szept. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz nekem már 3 éves a fiam, tehát "rég" voltam terhes, de nekem nem is mondták, hogy mehetek 12. héten vérvételre. Én kérdeztem rá, hogy nem-e kellene, de azt mondta az orvos, hogy nem, csak ultrahang kell. Pedig a pécsi megyei kórház főorvosa volt ez. Érdekes.
2012. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!