Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idővel szülés előtt...

Mennyi idővel szülés előtt érdemes beszerezni az igénylőpapírokat (Tgyás csp anyasági)? És azt majd csak mi vihetjük vagy más is? És a gyerekorvost felkeresni, mikor érdemes?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 11:56
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Ezeket az igénylőlapokat le is lehet tölteni a netről, tehát szülés előtt bármikor beszerezhetőek, az a legjobb, ha a baba születése után személyesen adjátok be őket, lehet postán is igényelni az ellátásokat, de akkor van mikor 2 hónap az átfutási idő.

A védőnőt és a gyerekorvost is a baba megszületésekor érdemes értesíteni, mert mikor hazamentek 1-2 napon belül szokták meglátogatni az újszülöttet.

2009. szept. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia ,én tavaly szültem és a kórházba(szfvár) minden szükséges papírt megkaptunk,mindent elmagyaráztak ,hogy mivel hová kell menni.Ez remélhetőleg most is így lesz, mert novemberben újra megyek szűlni.
2009. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az államkincstár javasolja a postai ügyintézést. Én augusztusban családi pótlék ügyben másfél hét múlva választ kaptam. Meg is lepődtem, milyen gyorsak voltak.

Az ügyfélkapus megoldás sem rossz...

2009. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12.15-ÖS VAGYOK,BOCSI ROSSZUL ÍRTAM AZ EGYSZERI ANYASÁGI TÁMOGATÁSHOZ ADTAK PAPÍRT A KORHÁZBA A GYEDET A MUNKÁLTATÓNÁL INTÉZTÉK!
2009. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előtte tök felesleges, mert mindenhez kell a baba taj száma, ami szülés után jön meg kb 2 héttel postán.

Szerintem bárki beviheti a tbhez, de jobban jártok, ha te vagy párod viszi, és mindjárt átnézetitek, hogyminden rendben van-e vele, mert ha nincs, megmondják mit pótolj, és így még pénzre is számíthatsz olyan 2 hónapon belül...

A doki a kórházból hazajövetel napján , vagy másnak ki szokott menni megnézni a babát ( a gyerekorvos)Amúgy nem kell elmenni hozzá, a védőnő átadja az adataidat a dokinak , de persze felkeresheted, ha látni akarod...

2009. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!