Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok adni ötleteket a...

Tudnátok adni ötleteket a meghízás ellen?

Figyelt kérdés
Eléggé megnőtt az étvágyam, főleg az édességek felé, és elkezdtek felszaladni a kilók, és a pocim is rohamosan nő. Terhestornára gondoltam hogy kellene járni, bár nem tudom mennyire bírnám, vagy mennyire nehezek. 22h ksm
2012. szept. 5. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod a hízás nagyban a génektől is függ. Bár ezt pont Én cáfolom meg :) Világ életemben hízékony voltam, eleve 10kiló plusszal kezdtem a terhességet.

A 25 ik hétig nagyon étvágytalan voltam, fél pirítósokat kellett magamba imádkozni. Le is adtam 5kilót. ( volt miből persze). Aztán megjött az étvágyam kb. a 24-28ik hét között, de ami az érdekes h az édességeket egyáltalán nem kívántam, pedig elötte édesszájú voltam. Oké, mikor volt itthon süti ettem belőle, csak nem vettem direkt se csokit se chipszet- Én tudatosan száműztem ezeket :)

Aztán szerencsémre jött a nyár, és rengeteg gyümölcsöt ettem, nasi helyett is- sokkal jobb volt.

Most vagyok 35 hetes, és mostanra szedtem vissza kb. 4kilót, most vagyok annyi mint amivel kezdtem.


Oké, nálam tudatos volt. Tudtam h nem hízhatok sokat , a magam és a baba egészsége miatt sem. De meg tudtam állni a nagy zabálásokat, és nekem volt a legfurcsább.


Én azt tanácsolom ha nagyon nassolhatnék jön rád, akkor egyél műzlit joghurttal vagy ilyesmi. Én ezt csináltam. Vagy gyümölcsöt, ilyesmit. Sokszor az embernek csak a mozdulat meg a rágás hiányzik :) Vettem is itthonra puffasztott rizst magamnak, mert a tv elött inkább azt ettem. Száraz fájdalom, de legalább az érzés h rágok megvolt :)


Egyébként meg ne parázd túl, ha nem kezdtél hű de nagy súllyal akkor nincs min aggódnod.


35hkm

2012. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Épp ez az ,hogy aki hizékony és alapból nem volt vékony,az nem valoszinü hogy sokat fog hizni.Én 4kg-t hiztam összesen eddig és 36hetes vagyok.Bár tény,hogy a terhesség előtti hónapra eléggé felhiztam a sok zabálás miatt,meg mert előtte nagyon keveset ettem és úgy fogytam le 2hónap alatt több,mint 10kg-t.Egyébként egyszerű,mert nem kell sokat enni és akkor csak annyi hizás jön fel,ami tényleg kell a babának is.
2012. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha sokat eszel, főleg több édességet, akkor a terhestorna önmagában nem fog segíteni (az amúgy sem arra van kitalálva, hogy a súlyt karban tartsa). Próbálj napi 5-6 szor enni, kevesebbet (tehát 2-3 óránként egyél, így meg tudod előzni, hogy nagyon éhes legyél), és igyál sok vizet. Laktató dolgokat egyél, olyat amiben sok a rost. 1-2 kocka csoki simán mehet naponta, ha meg bírod állni, hogy ennél többet ne egyél belőle. Nálam még az vált be édességvágy ellen, hogy reggel ettem az édességet, akkor az egész napra elvette az édesség iránti vágyamat.
2012. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy mindenkinek bejön az egyél sokszor keveset. Én pon attól kezdtem el hízni, ráadásul sosem éreztem jóllakottnak magam, így úgy éreztem, hogy egész nap éhes vagyok. Nekem az jött be, hogy napi 3x eszem csak, de akkor azt, amit szeretnék (este kicsit azért próbálok odafigyelni, hogy ne tésztát, vagy édességet), ja, és napi 2x fél órát gyaloglok a munkahelyre-és vissza, nekem ez a gyaloglás vált még be jól, és megállította a hízást, amikor hirtelen elkezdtek feljönni a kilók.
2012. szept. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!