Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi fog most történni? Jún-1-én...

Mi fog most történni? Jún-1-én lejárt a munkaszerődésem. Alá kellett írnom hogy közös megegyezéssel. Júl 14-én született meg a kisfiam. Fogok kapni mindent ezután, (tgyás, stb. ) vagy akkor most már táppénz sem jár? Meg vagyok ijedve!

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos sem táppénz, sem tgyás nem jár a legjobb tudomásom szerint. A táppénznek feltétele a munkaviszony, a tgyásnak szintén. Passzív jogon vehetsz igénybe tgyást, ha a munkaviszony megszűnését követő 40 napon belül szülsz. De ezt túllépted, ha jól számolom. :-(
2009. júl. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most vettem észre a bakimat. Nem 40 nap, hanem 42, de sajnos azt is túllépted. Sajnos mivel megszűnt a biztosítási jogviszonyod és tgyásra nem leszel jogosult, így gyedre sem. Amit kapni fogsz az a gyes és a családi pótlék, ami megközelítően 38ezer/hó.
2009. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha lejárt a szerződésed akkor mit kellett aláírni,az megszűnik és kész nem?

Nem mentél el rögtön táppénzre? Hisz elég nagy pocikád volt már...legalább passzív táppénzt kaphattál volna.

Nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél.

2009. júl. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A "lejárt" és az "alá kellett írnom, hogy közös megegyezéssel"-t én sem igazán értem, mert a kettő üti egymást. A határozott idejű munkaszerződés lejár, a határozatlan idejűt pedig közös megegyezéssel meg lehet szüntetni. Hogy is van ez?

Június 1 és július 14 között kaptál valamilyen ellátást? Passzív táppénz? Álláskeresési járadék? Bármi?

Ugyanis a passzív táppénz 42 napig jár, ha ez alatt vagy megszűnését követő 28 napon belül szülsz, akkor jár tgyás passzív jogon.

Gyed csak akkor járhat, ha álláskeresési járadékon voltál.

Minden egyéb esetben csak gyes (és persze családi pótlék) jár.

De csak kíváncsiságból és nem bántásból: miért most érdeklődsz, miért nem akkor amikor megszűnt a munkaviszony? Mert el tudok képzelni olyan élethelyzetet, ami esetén méltányosságból igényelhetsz ellátást.

2009. júl. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!