Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bizonyos tünetek az elejétől...

Bizonyos tünetek az elejétől a végéig maradnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mióta terhes vagyok, három tünetem folyamatosan velem tart:

- éjszakai orrdugulás, de olyan szinten, hogy nem tudok aludni fél-háromnegyed óránál többet,

- éjszakai állandó pisilés, talán egyetlen olyan hetem volt a 27-ből, hogy csak háromszor keltem pisilés miatt,

- harmadik hét óta vizesedik a lábam, igaz, akkor jött be az első meleg, amikor terhes lettem.


Az első kettő abban zavar, hogy tkp. hat hónapja alig alszom, tiszta karikásak a szemeim. Az utolsó isteni alvásom a beágyazódást követő két hétben volt, aztán annyi. Nem is a pisilés zavar, hanem az orrdugulás. Eleinte használtam tengervizes orrsprayt, aztán a védőnőm tanácsára egy homeopátiás szert, ami összehúzza az ereket. Ezekkel azt értem el, hogy egyhuzában másfél óra volt az orrom kapacitása. Aztán júniusban, mikor volt az első kánikulás időszak, úgy gondoltam, le kéne tennem ezeket, mert teljesen függeni fogok tőlük. Egy hét alatt odáig jutottam, hogy nem vérzett, hanem ömlött az orromból a vér fél órán át, a mentősök be is vittek a kórházba éjszaka közepén, hogy orvos is lásson. Egy orrkenőcsöt ajánlott, amit eleinte nem használtam, majd ahogy egyre elviselhetetlenebbnek éreztem az éjszakákat, rávettem magam. Csakhogy újra kezdődött az orrvérzés. Így aztán kenőcsöt is félretettem. Most már nem használok semmit, nem is nagyon alszom, és az orrom is vérezget naponta, ahogy próbálom kifújni a semmit. Bíztassatok valamivel, hogy akár csak egy rövid időre, de felhagy ezzel az orr.... nagyon-nagyon szeretnék aludni, mert már lassan teljesen befordulok a kialvatlanságtól. Ráadásul a férjem se tud nyugisan aludni, ahogy ki-be röpködök az ágyból ilyen sűrűn. :(

Nappal a vizesedés zavar. Egész nyáron hosszú nadrágban, zokniban és sportcipőben kellett lennem, mert egyedül azt a cipőt tudom felhúzni. Szerintem mikulásig ki is húzom vele, még ha hó is lesz. Már nem polcolom, mert csak bal oldalon tudok a pocakom miatt aludni, és nagyon kényelmetlen. Így a jobb lábam egy kicsit feljebb van, a szopipárna miatt, de csak ennyi. Hanyatt nem tudok feküdni, mert a méhem már majdnem elérte a bordákat és a tüdőmet már zavarja.


Vannak ötleteitek, hogy mivel tudnék esetleg magamnak 1-2 nyugodt éjszakát szerezni magamnak?



2012. szept. 8. 07:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!