Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adjak Bencét, vagy ne adjak?

Adjak Bencét, vagy ne adjak?

Figyelt kérdés
Ránézek az UH képre, és olyan kis Bence a kisfiam. Mindig ez az első gondolatom Vele kapcsolatban, hogy Bence. De halálra idegesít, hogy mindenhol azt olvasom, hogy Bencét neee mert gyakori. 2010-2011 leggyakoribb neve. Nem akarok kiszúrni vele, hogy ő legyen a 650. Bencécske az osztályban.. Tetszik még a Benett, de erről meg rögtön mindenki Sebestyén Balázs gyerekére asszociál, és már ez is divatnév. Játszik még a Marcell, esetleg második névként is, de a Marcell és a Márton is gyakori. Ezért találtam a Marcián-t ami még tetszik. Valahogy a többi nem. :( Halgassak a "belső hangra" meg a barátnőmre hogy az a lényeg hogy szeretném ÉN hívni és a párom, vagy inkább hallgassak a népre, hogy több Bencét és Marcit ne? :( Kevés szép név illik a vezetéknévhez is szerintem. (Szentesi)
2012. szept. 11. 21:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a Marcell jobban illik hozzá mint a Bence.
2012. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párodnak és neked ez tetszik a legjobban, akkor adjátok a Bencét. Én is gyakori nevet választottam- Máté- de nem érdekel. Rövid, frappáns, szerintem szép, és illik a vezetéknevünkhöz.

Nekem a nagyon különc nevek egyébként sem tetszenek.


36hkm

2012. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

hát a Bence tényleg tömegnév lett. és amikor már felnőtt akkor már nekem olyan gyerekesnek hangzik,mintha valami kisfú beceneve lenne.

DE,ha nektek ez tetszik,akkor magadra halgass!

2012. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
ha a Bence a szíved csücske,azt add! Nekem meg az a bajom h nincs az az EZ A NÉV AZ! érzésem,ez rosszabb.
2012. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz azzal h mennyire gyakori.Ő úgyis a Ti egyetlen Bencétek lesz!:) A Marciánt semmiképp nem adnám.Félő h Marcipánnak csúfolnák.A Marcell az viszont tetszik, de én azt mondom hallgass a "belső hangra".
2012. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok köszi :)) Marcipán csúfolásról annyit, hogy akire vigyáztam kisfiú Márton, és mivel Marcinak becézik, mindenki marcipánnak hívta az oviban.. :D Szóval erre nem adunk :)


Nekem sem volt EZ AZ név érzésem, fiú névvel kapcsolatban soha az életben. De aztán talátam ezt a kettőt, majd félretettem, és most ahogy megláttam UH-n... annyira Bence nekem. Később meg majd Beni papa lesz :D

2012. szept. 11. 21:29
 7/21 A kérdező kommentje:
Esetleg a Benjámin is tetszik, de nem barátkoztam még meg vele. :S
2012. szept. 11. 21:30
 8/21 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólokhoz. Ha Nektek tetszik adjátok a Bence nevet. :-)

A Benjamin nevet nagyon szeretem. A becézése is jól hangzik.. Benji :-)

Esetleg Bálint..

2012. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem 2 dolog számít a névadáskor:

1: csak a tömegnevektől mentsen meg az Isten

2: azt add amit a szíved súg.

:)) nem tudom mit tennék a helyedben, de azt hiszem a névváltoztatás mellett döntenék, és keresnék másikat. Marcell/Marcián helyett Marián? Benettet ne!!!


Én már kamaszkoromban elhatároztam, hogy lesz 1 fiam és 1 lányom, és a nevüket is tudtam előre. Aztán a férjem leszavazta a fiúnevemet, teljesen elzárkózott előle. Választottunk egy másik nevet közösen. A 2. babánál már nem hagytam magam, és a kedvenc nevemet kapta a kislány. A napokban beszélgettünk anyósommal, hogy az a név, amit én szerettem volna a kisfiunknak mennyire telitalálat lett volna. Az sem rossz amit kapott, de az a név, teljesen Ő.

2012. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer inkább Bence, mint Marcián, de ez egyéni szoc vélemény. :) Szentesi Bence, szerintem nem rossz, bár kicsit egyhangú a sok e miatt.

A Benjamin nekem egészen addig tetszett, amíg anyám el nem kezdte bendzsizni, na akkor eszembe jutott az a bozontos kutya a filmből, és neeeeeem. Szerencsére kislányunk lesz, úgyhogy ez most már nem kérdés. De szerintem hallgass a szívedre, belső hangra, vay akármire, nehogy már a nép döntse el, hogy hogyan hívják a fiadat!!!


29 h km

2012. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!