Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatok a terhesség...

Mire számíthatok a terhesség alatt és a szülésnél, ha sok magzatvizet (polyhydramnion) állapítottak meg?

Figyelt kérdés
23 hetes kismama vagyok. Ezzel összefüggő panaszom egyenlőre az, hogy sokszor nagyon feszít a hasam és többször van légszomjam.
2008. máj. 15. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

ha baj lenne, biztos szólt volna a doki. Megteszik a kellő vizsgálatokat és óvintézkedéseket.

A szülésnél nem hiszem, hogy bármit is befolyásolna.


[link]

2008. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia,nekem az eleje ota több a magzatvizem,ez annyibol rosszabb,hogy többet feszül a has,de nem befolyásol semmit,nekem emiatt a magne b6-bol 4×2 kellett szednem plussz egy kis konyakot inni,mert az lazitja a hasat,meg görcsoldo. 38 hetes kismama.
2008. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia, én 22 hetes ikres kismama vagyok, nálam is több mvizet állapítottak meg a genetikai vizsgálaton az egyik burokban. Így elküldtek magzatvízvételre mivel ez utalhat rendellenességre.(szív-,hólyag-gerinc-) Az én dokim viszont megnyugtatott nem lát semmi kórosat nyugodjak meg az uh-n mindent jól lát és működik is. Azért elmentem a mvízvételre mostmár járjunk a végére, hát most ennek az eredményét várom remélem semmi újat nem fognak mondani mert azt nem élném túl!!!

Nem akartalak megijeszteni, mert sokat olvastam affelől is hogy a magzatvíz megítélése relatív, hol több hol kevesebb. üdv.

2008. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat. Én tulajdonképpen attól félek, amit az uh-os orvos is mondott, hogy a sok magzatvíz miatt akár koraszülésre is számíthatok, meg a burok hamarabb megrepedhet. Nem tudom ez a mindennapi tevékenységet befolyásolja-e, mert még dolgozok és bent úgy beszéltük meg, hogy júl. végéig maradok is. A saját orvosommal még nem beszéltem ez ügyben, mert csak annyit mondott, hogy három hét múlva menjek hozzá.

2008. máj. 16. 09:26
 5/5 anonim válasza:
Szia nekem is ezt állapították meg és most rettegek a Down kórtól ugyanis ez az egyik ami miatt ez lehetséges. Kedden is és 31.-én is megyek genetikai ultrahangra remélem nem lesz semmi ha igen azonnal cselekszünk. Most 20 hetes vagyok. 24 hét előtt megindítják a szülést és akkor nem születik meg a baba, ha ez bebizonyosodik. Remélem nem így lesz de nagyon nagyon félek amióta ezt mondták. Az AFP és a nyaki redőm is rendben volt. De ez semmit nem jelent most a szomszédom szerint aki csecsemősnővér down os baba született egy 21 éves lánynál akinél minden rendben volt. Remélem nem lesz semmi baja a babáinknak. Ha megtudsz bővebbet erről a dologról kérlek jelezd felém. Köszi Ági
2009. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!