Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed abortusz? Hogy lehet...

Missed abortusz? Hogy lehet túlélni? Lelkileg? Fizikailag?

Figyelt kérdés
10 hhét elején járok. Nincs szívhang, pénteken műtenek, ha holnap sem találnak szívhangot. Pálcikával v mivel fognak tágítani?az mennyi ideig tart míg felteszik?fáj?ÉS h lehet ezt feldolgozni??sírk egésznap!lehet még gyerekem ezekután???ez a második vetélésem, az első 5 hetesen votl akkor kiürült minden. most se görcs se vérzés :(

2012. szept. 12. 07:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Kitartást kedves sok eröt neked
2012. szept. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
nekem 2010ben volt. Mivel még nem szültél ezért használnak egy ún. lamináriát (amit a kórházban majd ugy hallasz h lami). Egyik nap felteszik másik nap műtenek. Kb. akkora valami mint egy cigaretta, amikor felhelyezik egy kicsit csípni fog, és olyan fél óráig érzel egy kis fájdalmat. (miután azóta szültem, olyan mint amikor tágul a méhszáj, vagyis valóban azt csinálja). nem nagyon kellhetsz fel, csak fürdeni, wc-re. Kb. 10 perc alatt rakják fel, nálunk kisműtőben csinálták, onnan már hordágyon hoztak le. Hogy lehet kibírni? Ki kell! Én amikor megtudtam mi van, összeomlott a világ, de akórházból már úgy jöttem ki h arra koncentráltam h minél hamarabb próbálkozunk újra. Most van pont a két éves évfordulója a műtétnek, és a 10 hónapos lányom itt játszik mellettem a járókában. Nekem se volt semmi jele a történteknek, annyi h voltunk nyaralni 6 hetesen (ekkor még nem voltam dokinál) és egyik reggel nagyon fáztam, rázott a hideg, lehet akkor történt. Ha szeretnél még kérdezni bármit vagy csak "beszélgetni" írj privátban, aztán akkor felvehetjük a kapcsolatot.
2012. szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok.Annyit még h amikor velem történt én kérdeztem a dokitól h menniyre fontos a műtét, gondoltam egyszer csak eltávozik. Azt mondta erre ne akarjam megvárni amíg "magától eltávozik" (lelki, fizikai okok miatt), illetve ha műtétileg távolítják el, akkor kitisztítják rendesen, nem marad benne semmi nem oda illő dolog, könnyebben és gyorsabban lehetek újra terhes. és amikor a kórházban láttam egy egy szobatársamat (5 főből 4 nek volt ilyen problémája, szóval nem csak velünk történik meg) elvetélni, megértettem mire célzott az orvos. Bár ezt neked sajnos nem kell mesélni...
2012. szept. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet még babád, fel a fejjel! Én két spontán vetélés és egy missed ab után vagyok terhes, minden rendben. A tágító felhelyezése pár másodperc, kicsit kellemetlenebb csak, mint egy rákszűrés.


22 hkm

2012. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 assya ***** válasza:
100%
szia nyugodj meg nekem is volt 3 missed ab, bar nem tagitottak palcikaval mert szultem mar elotte de azota a 2.babamat varom. gondolj arra, hogy valamiert igy kellett lennie pl. a pici beteg lett volna, legtobbszor nem tudjuk meg az okat. Ez nagyon szomoru de a tovabblepeshez szukseges, hogy elfogadd es majd a kovetkezo terhesseg sikerulni fog!!!
2012. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
Engem tegnap műtöttek.Szintén a 10 hét elején jártam, nem volt szívhang.Műtét előtti napokon folyamatosan sírtam, halálosan féltem a műtéttől, lamináriától , altatástól. Délelőtt feltették a tágítót, ne aggódj, simán ki lehet bírni, nagyon gyorsan végzett a doki, pár másodperc az egész.Majdnem a nyakába ugrottam, hogy csak ennyi volt az egész???? Próbáld magad ellazítani, úgy nem annyira kellemetlen.Ezzel a nehezén már túl is vagy:) Kb 3-4 órán keresztül tágulsz, én gyenge mensis görcsöket éreztem, illetve feszítést, de nem vészes.Az altatás tökéletesen sikerült, se kép, se hang, a kórteremben tértem magamhoz.Utána kb fél óráig erős görcseim voltak,pici hányingerrel, mindkettő fokozatosan enyhült, két óra elteltével vígan ettem-ittam. Ma már jól vagyok, vérzés alig, fájdalom kicsi.Remélem, tudtam segíteni, fel a fejjel, sírd ki magadból a fájdalmat, az segít!(na meg egy-két pohár jófajta vörösbor...:)))
2012. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Nekem már tö9bb, mint 2 éve volt a missed ab műtétem, de még mindig nagyon sokszor gondolok rá.

Rengeteget sírtam, nagyon megviselt a dolog. Végig azt mondogattam magamnak, hogy biztos azért nem maradt velünk a babánk mert beteg lett volna.

Nekem sajnos komplikáció is fellépett a műtét közben, ezt még nehezebben viseltem.

Csak az éltetett, hogy minél előbb újra terhes legyek. 4,5 hónap múlva újra terhes lettem, és egy nehéz, végig aggódott terhesség után megszületett a gyönyörű kislányom.

Kitartást!!!

2012. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm az eddigi válaszokat!Nagyon sokat segítettetek, bár még mindig rettenetesen félek a műtéttől!25 éves vagyok, mindenki azzal nyugtat, h még rengeteg babánk lehet. De nekem a lelkem már nem bírja. Ha bárki rákérdez mivan csak sírok, reggel mikor felktem csak sírok és nemtudom mi lesz velem. Lehet a műtét után könnyebb lesz, nemtudom :( Remélem nem kell majd sokat várni az újabb próbálkozással!Köszönöm mindenkinek!
2012. szept. 12. 14:36
 9/37 anonim ***** válasza:
96%

Szia, nekem 22 évesen az első terhességem 6 hetesen halt el, de nem ürült ki minden, így műtéti befejezés lett belőle.

Lelkileg nagyon rossz érzés, hiszen a Te kicsi babád, érezted a jelenlétét, nekem a párom nem igazán értette meg miért élem meg ez a gyászt annyira intenzíven, hiszen egy hat hetes embrió még nagyon kis fejletlenke, ahogy mondta. De egy nőnek ez más. Ettől függetlenül ne ess az én hibámba, én nagyon elkeseredtem, sírtam, hogy biztos sose leszek már terhes, hogy biztos az én hibám volt (eljártam tornázni a terhesség alatt is...) és, hogy a következő baba már nem ez a baba, hogy én őt nem ismerhetem meg, szóval nagyon belemerültem ebbe a fájdalomba...Állandóan abortuszos fórumokat képeket nézegettem és a későbbi teherbeesés esélyeit...

EZT se csináld. Semmiképp. Rengeteg nőnek van abortusz, missed ab után egészséges gyereke.

Nyugodtan írj nekem, ha pár megnyugtató gondolatra vágysz, ha csak beszélgetnél.

A műtéti része semmi különös, a tágítás nem kellemes, de műtét maga nekem egyáltalán nem fájt és utána sem. Pár naptól-két hétig vérezgethetsz, amíg nem több, míg a normál menstruációs vérzésed, addig nincs gond. 38 fokos láz fölött dokihoz kell menni. de ezeket majd elmondják és nem lesz semmi gond. Várjatok 3 hónapot aztán hajrá, minden bele. A kisbabád nem fogja feladni és újra Téged választ majd. Ez a szenvedős kör, talán azért kellett, hogy majd még erősebb, még jobb anyukája lehess.

Én most 24 vagyok és egy ikerpár (egy kislány és egy kisfiú anyukája). És szerintem az egyikük már egyszer próbálkozott nálam, aztán másodszor már hozott magával társaságot is :)

Nagyon sok sikert és kitartást Neked!

Pihenj sokat, NE nézz babás filmeket, nézz valami jó sorozatot, vagy olvass. Barátnőzz, beszélj erről valakivel, de ne csak erről. És koncentrálj a következő terhességed épségére, hogy a lelki okok ne gátolják a teherbeesésedet.

Ne feledd, TE most is, akkor is babát vársz, csak most egy darabig nem a pocakodban, hanem a szívedben. Tényleg írja, ha bármiben segíthetnék.

2012. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező! osztozom a fájdalmadban én is így 3 héttel a műtétem után még mindig:(Az én kicsikémet kerek a 8. héten vették el, mert nem volt már szívhangja pedig még 6. hét előtt volt már! Lelkileg össze vagyok törve.Első babánk lett volna és nagyon akartuk.Augusztus 28-án befektettek és délelőtt kaptam meg a tágítókat.Itt nagyon "pozitívan" írnak róla, hogy megnyugodj.Nekem a nővérke nagyon rendes volt és elmondta, hogy igenis a legtöbb nőnek nagyon fáj és, hogy lelkiekben készüljek fel, hogy ez nem egy sima vizsgálat.Felkészültem, de azt a fájdalmat még azóta se tudom elfelejteni.Két orvos kellett, hogy felhelyezzék, mert annyira zárt volt a méhszájam.Közbe annyira fájt(meg meg is voltam már ijedve), hogy végig bőgtem az egész 10 percet, ami nekem egy örökkévalóságnak tűnt.Az orvos és a nővérek se tudtak megnyugtatni, pedig tényleg kedvesek voltak(törölgették a könnyeimet).Ezután visszavittek hordágyon a szobámba és mondták, hogy 2 óráig kb meg se mozdulhatok, mert ha kicsúsznak a pálcikák újra meg kell kínozzanak.Ezután enyhe mensi szerű görcsök majd pár óra elteltével olyan erős fájások jöttek rám.Mellettem a kismama azt mondta, hogy olyan, mint mikor szülésnél tágul a méh-és tényleg...Aztán ez is elmúlt és végig tudtam aludni az éjszakát(enyhe túlzással).Aztán másnap ugyanúgy jöttek értem a kedves ápolók és mondták, hogy itt már semmi se fog fájni csak az infúzió beadása.Az orvos is kedves volt,próbált poénkodni bár nem igazán sikerült neki.Itt még annyi kellemetlenség volt, hogy mikor nyomtak vmi injekciót az infúziómba az baromira csípett és azt hittem szétrobban a fejem.Aztán jött a fekete maszk és a szobámba ébredtem és végigbőgtem az egész délután, amíg haza nem engedtek.Még mindig nagyon fáj, de már arra próbáljuk magunkat ráhangolni a párommal, hogy újat szeretnénk amilyen hamar csak lehet.Amint megjön elsőnek rendesen utána beleadunk mindent.Állítólag ilyen után hamarabb összejön.Legyen szerencsénk és neked Drága Kérdező kitartást és hatalmas erőt kívánok, hogy átvészeld ezt a nehéz időszakot!!Utána pedig egy gyönyörű egészséges kisbabát!!!
2012. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!