Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha lerakom a fogamzásgátlót...

Ha lerakom a fogamzásgátlót (Diane35), akkor kb 3hónapig nem is lehet próbálkozni, csak utána? Meg kell várni amíg teljesen kiürül a szervezetből?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én azt szettem rákövi hónapba babás is lettem
2012. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Biztos eltérő válaszokat fogsz kapni. Én a nőgyógyászomtól kérdeztem meg. Azt mondta, h. olyan alacsony hormontartalmú gyógyszrt szedek, ami 48h alatt kiürül, ha abbahagyom utána próbálkozhatunk. Sőt könnyebb teherbe esni, nekünk össze is jött.
2012. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia. Diane 35-nél szerintem nem elég 1 hónap! Tapasztalatból mondom, én is szedtem. Iszonyatosan nagy hormonbomba! Várj legalább 3 hónapot, de én a Te helyedben dokival is beszélnék, megkérdezném Őt is!! Biztos hamar ott lesz a baba, nyugi, de várd ki azt az időt, amit javasol!!
2012. szept. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fogalmazzunk úgy, hogy CÉLSZERŰ 3 hónapot várni. Én megfogadtam , hogy annyit minimum fogok várni.

Áprilisban abbahagytam, aztán aug.-ig esküvő miatt nem is próbálkoztunk. Szeptemberben "nekiláttunk" , januárban pozitívat teszteltem.

Van aki már a köv. hónapban terhes lesz, és semmi baja se neki se a babának, de ha nem siettet semmi, akkor várd ki a 3 hónapot!



Sok szerencsét.


37hkm

2012. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Minden esetben hozzá értő embert kell megkérdezni, nőgyógyászt. Nagyon sok tévhit kering, mindenki ezt terjeszti. A fele nem is igaz. Ha babát akartok, úgy is mész rákszűrésre, ott ki tudod faggatni az orvosod.
2012. szept. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm februárban tette le és júniusban összejött nekik a baba. Én injekciót kaptam és azt májusban már nem kértem és júliusban össze jött a baba.
2012. szept. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlók 80%-nál nem kell várni, azonnal lehet próbálkozni, DE a Diane35 pont egy olyan gyógyszer, ami után nagyon ajánlott kivárni a 3 hónapot. Nem csak sima fogamzásgátló, gyógyászati célra is használják.
2012. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Regen en is ezt szedtem. Utana 5 honapig nem volt peteeresem. Nalam sokara urult. Szerintem varjal, ez nem egy sima fogamzasgatlo.
2012. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem vagyunk egyformák de én csak rosszat tudok mondani a Diane35-ről. Amíg szedtem nagyon jó volt mert gyönyörű volt az arcbőröm sehol egy pattanás vagy folt. de amikor abbahagytam több hónapon keresztül nem volt peteérésem, híztam 10kgt és iszonyat lett a bőröm, hatalmas hormonadag van benne. egy évbe telt mire a doki rendbe hozott és lett peteérésem és még egy évbe mire a bőröm visszaállt és lefogytam. amint lefogytam teherbe estem, két évünkbe telt, rég be kellett volna tiltani ezt a gyógyszert!
2012. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb tabletta után nem kell várni, DE a Diane után kell legalább 3 hónap!!!

Ugyanis antiandrogén hatású gyógyszer, ami nem igazán tesz jót a fiúmagzatok fejlődésének.

Hogy ez klinikai adat, vagy csak feltételezés, azt sajnos nem tudom, de talán jobb a békesség.

Inkább -3 hónap, mint aztán vmi probléma a babával.

2012. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!