Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felkészülés a bacik ellen!...

Felkészülés a bacik ellen! Milyen vitaminok? Fáradtság ellen kávé?

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne.

Első körben azt szeretném megtudni hogyan védekezhetek a megfázás ellen a közelgő rossz időben.Milyen vitaminokat szedjek?

A gyümölcsök és a vitamindús életek mellett,milyen szedhető vitaminok segítenek a rossz időben?


Másodsorban az érdekelne hogy sosem kávéztam,viszont annyira gyorsan elfáradok a baba miatt hogy délutánra már a nevemet is képes vagyok elfelejteni.rossz ötlet rászokni a kávéra?Mit csináljak hogy délután is tudjak koncentrálni?


2012. szept. 14. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
ez a kérdés engem is érdekel OFF olom
2012. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kv jó dolog nagyon sok jó hatása van, így napi 1 pohár, ha kívánod nem árthat (én nagy kávés vagyok és terhesen is megittam napi 2-t) A minap olvastam egy cikket róla, hogy rengeteg jó hatása van.

Vitamin ügyben nem nagyon tudok segíteni én a terhesvitamint szedtem, arra viszont figyelj, hogy ha friss zöldségre-gyümire vágysz (ami a legjobb) akkor olyat egyél aminek szezonja van a primőr cuccok nem a legjobbak.

2012. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha nem kávéztál eddig akkor tálán próbálkozz fekete teával. én sem kávézok engem a fekete tea annyira feldob hogy ha délután iszok este nem tudok elaludni.



rendes terhes vitamint szeddj ne többet mert a túl sok vitamin amit nem természetesen viszel be sem jó.


amit tehetsz ha már kicsit érzed hogy beteg leszel, akkor rögtön nagy mennyiségben folyadékot fogyasztol, minimum 3 liter ekkor (de csak ekkor) naponta. Tartsd magad melegen. ha söt kint a nap és úgy érzed elég egy vékony kabát akkor vegyél alá egy pulcsit is.

2012. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elég az Elevit vagy bármilyen más terhesvitamin. Plusz az egészséges táplálkozás, zöldség-gyümölcs. A bacik elleni megelőzésre elsősorban az odafigyelés a legjobb. Tehát, ha tudod, hogy beteg ember is van a közeledben, tüsszög, köhög, jobb a távolság. Jó, ha van nálad fertőtlenítő folyadék vagy kendő, ha nem tudsz kezet mosni, csak megtörlöd a kezed, ez sokat számít, influenzás-bacis időben iszonyat sokat számít a gyakori kézmosás (antibacis törlés). A terhességem zöme őszre-télre esett, semmilyen influenzaelleni oltást nem adattam be, és egyszer sem voltam beteg, talán kissé náthás-torokfájásos egyszer, láz nélkül, pár nap alatt kikúráltam magam (sós oldattal öblögetés, stb.). Én pl. vettem néhány egyszer használatos maszkot a gyógyszertárban, és hasznát is vettem. Mikor influenza járvány közepén be kellett mennem pl. a gyógyszertárba, akkor nem érdekelt senki, a köhögő emberek közé bementem maszkkal:) Biztos, nagyon vicces lehetett, de megérte, és senki nem nézett egyébként:) Illetve, amikor a közeli hozzátartozóim influenzásak voltak, pl. a férjem is, persze, akkor külön szobában aludt pár napig, de amikor beszélgettünk vagy vittem neki teát, gyógyszert, ennivalót, akkor vettem föl maszkot. Lehet, vicces, de nem kaptam el az influenzát 36 hetesen. Szóval a higiéniai része nem túlzás, ha odafigyelsz, el lehet kerülni a betegségeket 90%-kal.

A kávéra azt tudom mondani, hogy nagy kávés vagyok, de terhesség alatt csak párszor ittam, bár tény, hogy nem tiltott dolog. Inkább a zöld teára szavazok, sokkal egészségesebb és ezerszer élénkítőbb hatása van,mint a kávénak, amiről köztudott, hogy rengeteg jotékony hatása ellenére, sok a káros hatása is. A zöld tea jobban földob.

2012. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!