Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tesztek az alacsony vas...

Mit tesztek az alacsony vas szint ellen?

Figyelt kérdés
Most voltam a 24. heti vérvételen (cukor terheléses), a cukrom nagyon jó, de a vasam nagyon alacsony. Szedek vasat, ennek ellenére nem jó az érték. Ti mit esztek, nem esztek, tesztek h. a vasatok jó érték legyen?
2012. szept. 7. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem pl. jó a vasam, 13-as, szedek Gravidát is, mégis a terhesgondozó tegnaptól napi 2x1 Neo-Ferro-Folgamma szedését írta elő. Mikor visszakérdeztem, mondta, hogy fel kell tölteni a vaskészletet. Így elvileg napi 105 mg-ot juttatok be.

Javaslom Neked a C vitamin szedését, ami segít a vas felszívódásában. A kalcium viszont gátolja. Ellenben C vitaminból akár többszázat is meg lehet enni napi szinten. De a legjobb, ha azt facsart citromlé vagy narancslé formájában eszed. A 1 citrom levét felengedsz 2 dl vízzel és iható. (Este ne idd, mert felpörget.)

2012. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is alacsony a vasam,elég hamar elkezdtem szedni a vasat már 12-dik héttől Maltofer 2x1,és nem hogy nőtt a szint hanem csökkent (9,5):S

Pedig eszem májat,spenótot,tojást,iszok ribizli szörpöt is,de mégse nő,elszívja a baba.

Neked mennyi az értéked?

2012. szept. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Most egy szirupot próbáltam ki Iron Vital F,remélem ez segít,és szedem a C vitamint.


29 hkm

2012. szept. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

krauterblutot igyál! a legtermészetesebb és leghatékonyabban felszívódó vaskészítmény! bioboltokban herbáriákban biztosan meg tudod vásárolni.


34hkm

2012. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Terhesség előtt voltam komplett vérképen, ott magas volt a vasam, 10. heti vérvétel 18 most a 24. hetinél 12. Mellette a hemoglobin 102 (120-160), vörösvértest 3,4 (4,2-5,4) hematokrit 0,3 ( 0,37-0,47) Én is Neo Ferro Folgammát szedek már a 10. hét óta, és rosszabbak az értékeim, ill. Gravidát szedek én is. Még a plusz C vitamint nem próbáltam.
2012. szept. 8. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!