Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék alacsony vérnyomá...

Mit tehetnék alacsony vérnyomás ellen? A kávé és energ. Ital csak felspanol.

Figyelt kérdés

mindig 90/60 a vérnyomásom, ha végre szabadnapom van és elintézhetnék mindent, egész nap húz vissza az ágy. nem vagyok aktív, semmi.

pl ma akartam tornázgatni, meg tanulgatni, meg ez meg az, de ez az állandó fáradtságérzet nem engedi.

de ha kávézok, stb akkor emelkedik, de úgy, hogy minden hülyeségen berágok, ideges leszek, és feszült.

elegem van abból, hogy "félálomban" élem az életem.

amúgy semmi bajom, nincs vashiányom, iszok eleget, meg ilyenek.

van javaslat?


2011. márc. 3. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 90-100 körüli a vérnyomásom (ez még a jobbik eset, kevesebb a kapcsolódó baj, mint ha magas lenne). Sok aprósággal próbálhatod ellensúlyozni pl. még több víz fogyasztása, figyelni arra, hogy ne melegedj be (vékonyabban öltözés), reggel élénk frissítő torna, hideg vizes arclemosás. A kávét nem szeretem, de rendszeresen iszom teát, nekem jót tesz, elég az élénkítő hatása, és ez is növeli a keringő vérmennyiséget (ez pedig emeli a nyomást, ha nem tágulnak ki jobban az erek pl. nagy melegben).
2011. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tinker Bell ***** válasza:

Nekem is hasonlón vagy még jobban alacsony a vérnyomásom, de nem észlelem az általad említett tüneteket!


Én természetemből adódóan vagyok lusta és ha álmos vagyok, akkor az azért van, mert későn feküdtem le este.

De semmikép sem vagyok egész nap bepunnyadva.


Ha kávét iszom, akkor pedig rosszul leszek, mert annyira nagy a változás általa a vérnyomásomban, hogy elájulok tőle.


Az energiaitalt bírom, de abból is csak keveset.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy nem feltétlenül a vérnyomásodat tartanám bűnösnek. Szerintem el kellene menned egy általános laborvizsgálatra, mert lehetnek más okok is.

2011. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi, mindegyiket kipróbálom
2011. márc. 3. 12:30
 4/7 A kérdező kommentje:
mindig nézetek általános vérképet - olyan tökéletes, hogy majdnem minden a megengedett határértékek -minimum és maximum közepén vannak
2011. márc. 4. 02:46
 5/7 anonim ***** válasza:

"egész nap húz vissza az ágy. nem vagyok aktív, semmi.

pl ma akartam tornázgatni, meg tanulgatni, meg ez meg az, de ez az állandó fáradtságérzet nem engedi."


Ez ördögi kör. Nem tudsz mozogni, mert fáradt vagy, fáradt vagy, mert nem mozogsz. A kör megtörhető. Ha elkezdesz mozogni, akkor kevésbé leszel fáradt, és akkor mindjárt jobban megy a mozgás is.


Ha egyszer végigdolgoznál egy napot (pl. kert felásása), akkor utána hihetetlenül jól éreznéd magad és ez napokig kitartana. Ugyanezt a hatást lehet elérni 1-2 óra úszással vagy egy 20-30 km-es gyalogtúrával.


"ha kávézok, stb akkor emelkedik, de úgy, hogy minden hülyeségen berágok, ideges leszek, és feszült."


Ezek normál mellékhatások. Aki rendszeres kávéfogyasztó, az nem tapasztalja őket, vagy legalábbis helyükön kezeli őket. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy szokj rá a kávéra.


"van javaslat?"


Uszoda, gyalogtúra, kerékpározás, torna, futás.

2011. márc. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi

erőt veszek magamon

csak a kitartás marad meg nehezen, ahogy emléxem, amikor ki akartam már törni párszor

kezdem azt hinni a társasági élet hiányzik

mert pl tornázni járni is könnyebb, ha ott várnak az ajtóban, hogy mikor megyünk már

2011. márc. 4. 23:04
 7/7 anonim ***** válasza:

tegnap 23:04


Ezért volt a példám a kert felásása: mert az nem szabadidős tevékenység, hanem kényszer, meg kell csinálni, mert a nagypapa megkért rá, vagy mittudomén. Van, hogy már csak az ilyen külső kényszerek segítenek. Természetesen helyes gondolat, hogy kell egy aktív barát, aki "nem hagy békén". Az a vicc, hogy amikor elindulsz valamilyen programra, nincs kedved az egészhez, de utána viszont belátható, hogy jólesett. Egy csomó jó dolog van, amit nincs kedvünk elkezdeni. Ezt be kell látni és meg kell tanulni legyőzni az ösztönöket.

2011. márc. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!