Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sürgős! 6 hetes terhesen...

Sürgős! 6 hetes terhesen fertőzésem van! Lehet vetélés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nődokim szabadságon van, csak hétfőn tud fogadni.

Egy enyhe vízállagú, rózsaszínes folyásom volt tegnap, azonnal rohantam a sürgősségire a kórházba. Nagyon sokáig vizsgálgattak, kacsával, ultrahanggal, a kenetet mikroszkópon nézték meg. A doki azt mondta, hogy fertőzést kaptam amire antibiotikumot írt fel (2 gramm 1. és 3. nap) ami állítása szerint semmilyen károsodást nem okozhat a babának. Nem komoly a fertőzés, de kezelni kell, nehogy később gond legyen. Azt is mondta, a baba ahogy látja rendben van, 2 mm-es embriót is lát már.

Nagyon korai szakaszban vagyok és 5 hetesen már elvesztettem az első babámat. Kérlek elmondanátok a tapasztalataitokat, okozhat-e a fertőzés vetélést? Mármint tudom, hogy okozhat, meg koraszülést is...csak mégis, megnyugodhatok?


Hozzáteszem a folyás tegnap reggel volt, azóta csak egy-egy nagyon pici alig észrevehető csepp.



2012. szept. 14. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A kezeletlen fertőzés okozhat vetélést, meg a nem megfelelő antibiotikum is. De ha a doki azt mondja, hogy nem károsítja a babát ez a gyógyszer, akkor szerintem ne pánikolj, hanem gondolkozz pozitívan! Aztán hétfőn kontroll a te dokidnál, majd ő megmondja, hogy reménykedj, vagy ne. De szerintem nem lesz semmi baj! Bizz a piciben, ha meg akar születni, egy kis fertőzés úgy sem állhat az útjába! Én már két hüvelyfertőzésen vagyok túl, és itt rugdalózik a pocimban, teljesen egészségesen, mindene megvan, rendes súlyú, rendes méretben. Nyugi! Az idegeskedéssel többet ártasz!


30 h km

2012. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Úgy tudom, kb. 4-5 hónapos terhességnél okozhat vetélést a fertőzés, mert akkor kissé lentebbre kerül a méhszáj. Addig viszont nem jut a baba közelébe, vagyis van még elég időd, hogy kikezeljék, ne aggódj:-)
2012. szept. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!