Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Spontán vetélés után meddig...

Spontán vetélés után meddig normális a vérzés? KÉTSÉGBE VAGYOK ESVE, MINDEN ORVOS LESZARTA A FEJEM a kórházban!

Figyelt kérdés

Július 20. án volt egy missed ab. műtétem 6. hetes volt a terhesség... :(

3 héttel később megkaptam a szövettant, amiben nem találtak magzati elemeket, ezért kívül-belül megvizsgáltak, mindent rendben találtak, már minden visszaállt a régi kerékvágásba, és mi úgy gondoltuk, hogy akkor most már élhetünk nemi életet.. Védekeztünk 1 alkalmat leszámítva, amikor csak megszakítással..

Ezt követően vártam ugye, hogy megjöjjön a havim, de mivel már a 6. hetet megkezdtem ezért úgy gondoltam, hogy mégis csinálok egy tesztet, és ha hiszitek, ha nem terhes voltam...

Elmenetem az orvoshoz, megkaptam a lecseszést, féltem is meg örültem is..

Az ultrahangon még semmi nem látszott, viszont a hcg már 311 volt.

Másnap otthon nagyon begörcsöltem és elöntött a vér, mentővel bevittek a kórházba, ahol az ultrahang ugye még mindig nem mutatott semmit, vért vettek és a hcg-m már csak 260 volt... befektettek..


Egész hétvégén nem szólt hozzám senki semmit, ha nem megyek megkérdezni a vérvétel eredményét azt nem is tudnám,

a zárójelentésemben az egyik ultrahang nincs is benne, és ezt furcsállom, mert hallottam diktálás közben, olyat amit nem értettem, de nem válaszolt rá az orvos, csak annyit, hogy ez csak egy lelet... :(

(remélem csuklott az édesanyja)


Azt mondta egyébként, hogy "a bal tuba teljes szélességében 1-2 cm-re nyitva"


Hétfőn reggel szólt hozzám az első orvos Ő volt Dr. Juhász Alpár Gábor, aki képes volt értelmes mondatokat, kedvesen felém irányítani..


Elmondta, hogy valószínűleg egy befejezett spontán vetélés zajlott le, megkérdezte, hogy vagyok, megnyomkodta a hasam. Igaz már annyi kérdés volt bennem, hogy azt elfelejtettem megkérdezni, hogy meddig normális ha így vérzek?


Sajnos, még mindig vérzek (nem olyan mint a menzesz, hanem friss élénk színű vér)

Azt hittem, hogy enyhülni fog, vagy legalábbis hasonlítani egy menzeszhez, de nem igazán hasonlít...


Megfogadtuk a párommal, hogy igaz most nem mondtak semmit, de 6 hétig nem élünk házaséletet, és legalább 2 menzeszt még megvárunk utána...


Ennyire még életemben nem voltam elkeseredve, hogy amikor egy nő élete legrosszabb pillanatát kell, hogy átélje, akkor egyenesen leszarják a kórházban... Főleg egy nővérke, aki kifejezetten bunkó volt velünk, pedig nem abortuszra érkeztünk..


Szóval fogalmam sincs, még hogyan kéne ezt feldolgoznom, egymás után két vetélés.. ilyenkor elgondolkozok, hogy barátom-e az Istenkénk..


2012. szept. 4. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Életem, Istenke a barátotok, csak a magyar egészségügy nem az....:( Figyelj, bárhogy is volt, felejtsd el. Lehet vetélés volt ez is.... Tudod, olvastam elég sok sztorit, h épp vetélés-gyanús kiamamákat abortuszosokhoz fektetnek be...Hát a legundormányabb dolog ez,amit egy terhes nő ellen el tudnak követni és mégis megteszik!!!

Nyugodtan próbálkozzatok babával, de ha lehet most másik kórház felé vegyétek az irányt , illetve ha van lehetőség magándokihoz!

2012. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos azért vagyok kétségbe esve, mert nem tehetjük meg, hogy magándokit fogadjunk, viszont van másik kórház a városban és ott még szerencsét próbálok majd... csak most egy ideig nem szeretném, hogy piszkáljanak, úgyhogy ezzel is várok pár hetet.
2012. szept. 4. 16:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia, sajnálom. Nekem 4 hétig tartott, nagyon erősen véreztem, friss piros vért, de a doki azt mondta, hogy normális. Már majdnem abbamaradt, mikor kezdődött előről az erős vérzés. Meg is ijedtem hirtelen, de rájöttem, hogy ez már az első mensim volt. Azóta rendben vagyok, próbálkozunk is, de még csak a 3. ciklusom kezdődött most így nem várok csodát. kitartás, el fog halványulni az emlék, pláne ha összejön a következő baba.
2012. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom!

Én 14 napig véreztem. Eleinte erősen, majd kávézaccosan pecsételve. Mikor "elmúlt" 9 nappal később jött meg a mensim. Nekem ezt kellett csak megvárni és utána próbálkozhattunk. Meg is fogant rögtön a mostani Picur. Pozitív teszt után mentem az orvoshoz és az előzmények miatt jobban figyeltek Rám. Veszélyeztetett terhes lettem, fekvés, no sex, nem hajolni és csak zuhanyozni volt szabad (langyos vízben). Végig stresszeltem az egészet a friss emlékek miatt. Ráadásul folyamatosan görcsöltem/görcsölök.

Én is sztk-ba járok, de megkérdeztem az orvost jöhetek e mindig hozzá. Így tisztában van a múlttal és a dolgokkal.

Találj Te is egy ilyen orvost!

Hatalmas ölelés így ismeretlenül is!

2012. szept. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Én is küldök egy ölelést, és kívánom, hogy el tudd felejteni az aggodalmakat! Tudom milyen nehéz, sőt szinte lehetetlen, de sajnos nem használ!

Én tényleg úgy döntöttem, hogy megvárom ezt a 2-3 ciklust! Úgy érzem, ennyi vetélés után szükség lesz rá! Ráadásul most csinálok egy tanfolyamot amit januárban fogok befejezni, és lehet hogy nem lenne szerencsés, most teherbe esni, ugyanis nem hiányozhatok a suliból! És elég nagy rá a valószínűség, hogy én is veszélyeztetett leszek.. bár remélem nem! Közben egy lakáseladás is itt van a nyakunkon, ami nem megy túl nagy sikerrel.. Lehet, hogy még nem jött el az idő a babához, még kell egy jó pár hónap míg lerendezzük a körülöttünk lévő dolgokat!

2012. szept. 4. 20:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok.

Én 21. hétben tartok, de folyamatosan felugranak a képek a vetélésről és az első pozitív tesztről. Úgy érzem sosem fogom feldolgozni, csak megpróbálom kezelni...

A tanfolyamhoz sok sikert!

2012. szept. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyjából egy hétig tartott az erős vérzés a vetélés után, de a doki azt mondta, hogy jóval tovább is tartana, az is normális lenne.

Gyakorlatilag napra pontosan a 28. napra jött meg a következő rendes menstruációm, és mostantól újra próbálkozhatunk.

Nagyon sok sikert kívánok Neked a következő pozitív teszthez!

2012. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kávétejszín ***** válasza:

Sziasztok!

Több, mint 2 év telt el a kérdés kiírása óta. Kérdező! Mi újság veled azóta?

2014. nov. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szia! Koszonom a kerdest 😊 igen ket ev telt el es 2 veteles utan szuletett egy egeszseges kisfiam, aki 16 honapos mar 😊 most varjuk a kistesot de meg csak 5 hetes vagyok 😊 uj endokrinologusom lett o jott ra hogy autoimmun pajzsmirigy gyulladasom van es amint kaptam ra gyogyszert egybol teherbeestem es aranylag problemamente terhessegem volt 😊
2014. nov. 19. 12:06
 10/10 anonim ***** válasza:
A kisteso is megszuletett azota?
2017. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!