Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyatt feküdni meddig lehet?

Hanyatt feküdni meddig lehet?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy nem túl jó,és hogy egy idő után nem szabad úgy feküdni,de mi az az idő?

Én 14 hetes vagyok,de még mindig úgy a legjobb feküdnöm és elaludni is úgy tudok könnyen.

Ha szurkál a hasam akkor csak oldalt tudok feküdni de amúgy hanyatt semmi bajom nincs.


2012. szept. 16. 07:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor elég nagy hülyeséget írt az a könyv.

Háton feküdni lehet!

Hason nem!

Az oldalfekvésnél pedig az a legjobb ha bal oldalon fekszel, nekem mindig szóltak a szülésznők hogy a jobb oldalamról kicsit guruljak már át a balra, mert a méhlepénynek az jót tesz.


Én máshogy nem is tudnék aludni mint háton.

2012. szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24 hkm vagyok. Nekem már annyira fáj a derekam, hogy hiába imádok háton aludni, nem tudok. Bal oldalamon fekve alszom. Nincs megtiltva, hogy nem lehet háton feküdni. Érezni fogod, hogy nem kényelmes és kész.
2012. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban nincs megtiltva, úgy fekszel, ahogy neked kényelmes! Bár nekem néha már rossz háton feküdni, mert nyom a baba és nem is szereti, ha háton fekszek... (ilyenkor elkezd mindig rugdosódni) illetve sokszor nem kapok levegőt. Ezt pedig úgy védem ki, hogy jól telepakolom párnákkal az ágyat, felpolcolom, így félig ülő helyzetben elég kényelmes, a babának is jó és levegőt is kapok...


32 hkm

2012. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, nyugodtan feküdhetsz hanyatt, egészen addig, amíg TE kényelmetlennek nem érzed. Riogatják a kismamákat, hogy ha háton fekszik, akkor nyom egy eret a méh és a baba súlya (ez eddig igaz is) és kevesebb oxigén jut a babához (na ez már hülyeség). Előbb érzed majd magad te rosszul, minthogy a picinek baja esne, ezt így találta ki a természet! Ha kényelmetlen háton, fulladsz, szédülsz, rosszul vagy, akkor görögj át az odaladra és ennyi. Úgy is kitapasztalod majd, hogy kényelmes. És egyébként az is hülyeség, hogy hason nem szabad feküdni, te még nyugodtan feküdhetsz hason, felhúzott térddel, a babát védi a magzatvíz, meg még egy csomó dolog, nem lesz semmi baja. EZt is érezni fogod, hogy mikortól kényelmetlen már!


Szép babavárást!


30 h km

2012. szept. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!