Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, h a 12. heti UH-on 1...

Igaz, h a 12. heti UH-on 1 cm-t nem tudnak elmérni, mert az már sok? Szóval csak ennél kevesebbet lehetséges?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
nemigaz ! radiológián dolgozom. Pontosan lehet mérni akkoris, nemtom ezt a hülyeséget ki mondta neked....
2009. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi válaszod.biztos rosszul fogalmaztam.1cm eltérés lehet-e mondjuk a CRL-nél?
2009. júl. 31. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

A crl minden babánál más. Van egy intervallum,és ezen belül megfelel a mérete a 12. heti terhességnek. Nekem a 2 terhességnél 2 különböző crl volt, pedig egyneműek.

a 12 hetes uh-on a tarkóredő a fontos, ennek az értéknek kell jónak lennie!


Ha nem így értetted a kérdést, ahogy én válaszoltam, akkor bocsi!

2009. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elmérésről van szó, hanem a baba helyzetéről, ha összegömbölyödve fekszik, akkor kevesebb a crl, ha kinyomja magát, akkor akár 1-2 cm-rel is több lehett.
2009. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor azért mértek nálunk ilyen sokat.mindenkinek köszi.
2009. aug. 1. 19:56
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
08.27-es vagyok. Hogy-hogy sokat? nagyobb a babád? Inkább nagyobb legyen mint kisebb:) akkor biztosan erős és jól fejlődik!!! Nekem is mindig nagyobb egy pár nappal, olyankor megnyugszom! Azt gondoltam hogy centikkel kisebbet mértek nálad, azért aggódsz! Minden jót!
2009. aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
CRL 74mm volt,ami 13 hetesnek felel meg.Én meg 12+2 voltam.ismert a fogantatás napja,de a doki ezt nehezen hitte.Én meg biztos vok benne.köszi a válaszokat.
2009. aug. 2. 10:06
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


A fogantatás napjánál fontosabb a beágyazódás napja. Mindamellett ez mégis csak egy mechnaikai mérés, amit rengeteg dolog befolyásol. Például a szonográfus személye is. lehet három pixellel kintebb kezd mérni, vagy bármi!


Ultrahang csak 5-8. hét között alkalmas arra, hogy terhességi hetet + napot megállapítson pontosan, ugyanis ebben az időszakban még genetikától függetlenül ugyanakkorák a babák.


A többi csak becslés, két hét eltérés már gyanús, az alatt még belefér!


Szülésznő/Védőnő

2009. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2009. aug. 5. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!