Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltatok mostanában amniocenté...

Voltatok mostanában amniocentézisen, és ha igen miért?

Figyelt kérdés

Én kedden megyek .41 éves vagyok a tesztem 1:400 Down kórra ez miatt.

Nagyon féltem a babát de azt is szeretném tudni , hogy egészséges-e.

Írjatok a vizsgálatról aki már volt, mennyire veszélyes!


2009. júl. 31. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Én még októberben voltam a 19. héten, saját elhatározásomból a korom miatt (37 vagyok).

(Csináltak kombinált tesztet,ami negatív lett, AFP is jó lett, nyakiredő is)

A Baross utcában csinálták.

Bementem délelőtt kb öt perc alatt megcsinálták, a doki végéi nézte UH-on, annyi volt mint egy vérvétel, nem fájt.

Utána volt aki hazament és inkább bentmaradtam egy éjszakára.

Közvetlenül amintavétel után 2 órát feküdni kellett

Előtte 2 nappal el kelle kezdeni szedni a magnéziumot, ezt a genetikus mondta még akonzultáción és utána is 2 napig.

Otthon voltam másfél hétig táppénzen (pont beleesett egy hosszú hétvége), pinentem pár napot, de nem feküdtem.

Hosszú hétvégére meg már elutaztunk és utána mentem dolgozni. (a 34. hétig dolgoztam)

Azt mondták, hogy egy hónap múlva van meg az eredméyn, de ha valami baj van, akkor előbb telefonálnak.

Amikor menni kellett egy hónap múlva, csináltak egy UH-ot, minden rendben volt.

Én kértem, hogy megmondják a baba nemét is a kromoszómavizsgálatnál.

Ma már majdnbem 5 hónapos a lányom.

2009. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én másfél hónapja voltam,mert a véremben kromoszóma eltérést találtak.Meg kellett nézni,hogy a baba egészséges-e.A vizsgálat tényleg annyi,mint a vérvétel.Én utána 4 napig CSak feküdtem,és még 2hétig egyátalán nem emeltem,és nem hajoltam.Nagyon vigyáztam a babámra.Nekem a SOTE1-en csinálták,de nem kellett bent maradnom(pedig 150km utaztunk),és nem kaptam ajánlatot sem magnézium szedésére.Ne félj tőle,ha pihensz nem lesz semmi gond.Sok szerencsét.26hetes km
2009. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Jövő hét kedden lesz 3 hete, hogy megcsinálták, 40 múltam és a tesztem 1:30 lett. Nem fájt abszolut, inkább nagyon kellemetlen az egész. Én oda sem néztem. Felfeküdtem az ultrahangos szobában, lefertőtlenítették a hasam, szóltak mikor szúrnak, na akkor egy nagy levegő. Nem éreztem semmit, de tény, hogy a méhen nagyon nehezen ment át a tű, nagyon féltem. Kb. 3 perc alatt szívták le a magzatvizet, majd szóltak, hogy odanézhetek, minden rendben a baba mozog, semmi baja. Megnyugodtam. Utána 15 perc csücsülés a folyosón, aztán hazamehettem. Ezután 2 napra iszonyatosan el kezdett keményedni a hasam, dokim szabin, maradt a védődő. MagneB6ot javasolt napi 2x1-et, úgy ahogy javult a helyzet, viszont még időnként mindig keményedik a hasam, úgy hogy pihenek, amennyit csak lehet a család mellett. Hétfőn már van dokim délután megyek hozzá referálni, kiváncsi leszek mit mond majd. Eredményt még nem tudok. Drukkolok Neked! Egy biztos min. 2 hét pihenőt szánj rá. Én 1 hétig feküdtem szigorúan. Anyukám jött át főzni, meg vásárolni apuval. A második héten már felkelhettem, de le az utcára még nem mertem lemenni. Még most is vigyázok, és azt észrevettem, hogy ha valamiért le kell hajolnom ismét keményedik a hasam. Nem tudom lehet, hogy már szülésig ez így marad. Bízom benne, hogy a doki majd kielégítő választ fog adni.

2009. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek egy kicsit félek de bízom benne minden rendben lesz . Pécsre megyek.
2009. aug. 1. 10:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló.

Szorítok Neked, csak ne idegeskedj. Én is nagyon ki voltam és azt még nem is írtam le, hogy az idegtől, amikor felfeküdtem a vizsgálóra, majd kiugrott a szívem, már attól féltem, nehogy ott kapjak egy szívinfarktust, mert már csak az hiányzik, de kb fél perc után elmúlt. Még jó hogy nem mértek vérnyomást, mert ők is rosszul lettek volna. Szóval nyugi, és majd írd meg, hogy hogy sikerült, hogy vagy utána. Veled leszek gondolatban.

2009. aug. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tegnap túl estem rajta pár óra pihenés után hazaengedtek.

Nem volt kellemes de ki lehetett bírni.

Az AFP meg is mondták 1,01 lett.

Az eredményre pedig 4 hetet várni kell.

3 hét után még lesz egy ultrahang ez zárja le a vizsgálatot ha minden negatív.

Szorítsatok !!!!!

2009. aug. 5. 16:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsóként írtam újból.

Örülök, hogy túl vagy rajta. Pihenj sokat és tényleg feküdj, ha nem akarod, hogy baj legyen. Ezt azért írom így, mert már írtam, hogy nekem 2 fekvős nap után kezdett el keményedni a hasam és akkor kezdtem el MagneB6-ot szedni. Kérdeztem a védőnőt, hogy ha az elején nincs vérzés, vagy erős görcsölés, akkor már később nem lehet-e.

Annyit mondott, hogy nem meséli semmit, mert nem akar riogatni, de nem véletlenül mondják az 1 hét fekvést és 2 hét pihenést. Hajolgatni, emelni abszolút tilos ebben a három hétben. Hát nekem már letelt, most kezdek lassacskán visszarázódni a normális életbe, de azért még vigyázni kell és még a házasélet is várat magára. Egyébként ma voltam a 20. heti genetikai uh-on, ott is minden rendben volt. Rákérdeztem, hogy mi van az amnio leletemmel. Állítólag tegnap postázták, majd a jövő héten megkapom, de utánanézett és elmondta, hogy negatív lett.

Annyira megkönnyebbültem, hogy el sem tudom Neked mondani.

Azt hiszem, hogy most már csak a cukorterhelés van még hátra, ami nem túl kellemes, aztán már csak a szülés.

Kívánom Neked, hogy minden rendben legyen. Mivel az AFP-d teljesen jó, nem hiszem, hogy bármi probléma lenne. Nekem a dokim azt mondta, hogy a Down-kór másik felismerője a rossz AFP, mert állítólag a betegség velejárója a nyitott gerinc, vagy koponya, vagy nyitott hasfal.

Drukkolok, hogy minden ok legyen. Biztos, hogy nálad sem lesz semmi baj, ne idegeskedj. Írj majd, hogy hogy érzed magad. Jó pihenést.

2009. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!