Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megbolondult a szervezetem a...

Megbolondult a szervezetem a missed ab után? Eshettem teherbe?

Figyelt kérdés

Missed ab. után vagyok három héttel. 10 hetes babámat vesztettem el:-(((( Az orvosom azt mondta, két héttel a műtét után végezzek terhességi tesztet, hogy nincs-e szövődmény. A teszt halványan, de pozitív lett. Állítólag ez baj, már nem lenne szabad annak lennie... Erre van aki azt mondja, majd idővel kiürül, van, aki szerint ismét meg fognak műteni.

Szintén k. két héttel a műtét után kezdtem el LH tesztelni is, egyszerűen csak érdekelt, hogy lesz-e és mikor ismét spontán peteérésem. A műtéttől számított 15. napon pozitívat teszteltem:-)) Ma már viszont nem örülök ennek annyira, mert az LH teszt azóta is pozitív, azaz kb. 6 napja. Azon aggódom, hogy esetleg nem is peteérést jelez, hanem csak a HcG hormon nem ürült még ki a szervezetemből. Ez utóbbi és az LH hormon rokonok, így látok erre esélyt... Ugyanakkor a 17. napon valóban volt derékfájdalmam és tojcsis nyákom, vagyis valószínű tényleg volt peteérésem. De akkor miért pozitív még mindig? Hogy létezik, hogy a szervezetem azt hiszi, hogy még terhes, ugyanakkor érleli/megérlelte a következő petét?! Ezt én nem értem!:-((

És még valami. Az orvosom 10 szexmentes napot „írt elő”. Mi vártunk 19-et. Eldöntöttük, pár hónapig védekezünk, így óvszert használtunk. Soha nem fordult még elő velünk, ami persze éppen most igen. Kilyukadt!

Kérdésem: teherbe eshetek-e a fent leírtak alapján? És mit „tud” most a szervezetem? Terhes? Vagy szimplán csak alkalmassá tett már esetleg egy újabb terhességre? Ti jártatok már így?

Bocs, hogy kissé hosszú és bonyolult voltam:-(



2012. szept. 18. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

hát szerintem csak a szervezeted szórakozik.

kétlem hogy egy egészségügyi küret után 3 héttel már terhes legyél, nem is szabadna, hiszen regenerálódnia kéne kicsit hogy már egy friss új nyálkahártyába tudjon ágyazódni be a baba..

2012. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pozitív teszttel vissza kell menned a dokihoz.

Én 6 hét szexmegvonást tudtam.

2012. szept. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Süti01 válasza:

Szia! Szerintem alaposan vizsgáltasd ki magad. Nekem január végén volt missed ab.-om. 17 hetes volta pici lányom mikor itthagyott minket. Rá egy hétre volt epeműtétem sürgősséggel. Fizikailag is és lelkileg is padlón voltam. Nekünk az orvos 4 hét szexmentességet és 2-3 ciklus utáni újabb próbálkozást írt elő. A négy hetet napra betartottuk. Bár jelzem nekem azért nem volt élvezetes az együttlét kicsit sem. A vérzésem nem jött meg, a 6 hetes vizsgálaton kb le sem tojt a doki, meg sem vizsgált. Mivel egyre rosszabbul éreztem magam kerestem egy másik orvost. Akkor már 5 hetes terhes voltam ismét. Most már a 32. héteben vagyok. Nem épp egyszerű terhesség, de szépen haladunk.

Tehát előfordulhat, hogy te is babás vagy. Bármilyen meglepő is lenne. Mivel nekünk is az első aktus során fogant meg a baba.

Na ez jó hosszú lett. Remélem kicsit segítettem.

2012. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!