Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek van még ilyen komoly...

Kinek van még ilyen komoly védőnője?

Figyelt kérdés
Mindig nekem kell megmondani hogy mikor kell visszamennem, mert magátol , döntésképtelen. hetvenszer kellett vérvételre mennem, mert nem mondja hogy vércsoportos papír kell, csak hogy mennyek cukorra, pedig ez már a harmadik vérvétel volt. és mikor beküldött hogy kérjem el, a vércsoport eredményét, akkor mondják, hogy azt külön papíron kérni kell, hogy végezzék el. Tiszta hülyén éreztem magam, azt mondták hogy már az elsőnél kellett volna kérni, anélkül nem is szülhetnék, meg ilyenek. aztán meg lementem hozzá, mert mondta hogyha voltam már genetikán , mennyek le, erre azt mondja hogy ő most a gyerekorvosnak aszisztál, én meg ránéztem és szó nélkük eljöttem. Nagyon pipa vagyok rá, lehet lenéz mert ő, a harmadik babám 21 évesen, és nem terveztük, ezt külön megkérdezte.Azt is elfelejtette hogy korházban voltam, mondtam neki hogy nem a gyógyszer miatt alacsonyabb az eredmény, erre visszakérdez hogy milyen gyógyszer miatt?, pedig még a könyvébe is beírta, meg tényleg voltam kórházba?. közbe elötte két hete beszéltünk róla, és végig nyálazta a zárómat!!!
2009. aug. 1. 09:09
 1/10 A kérdező kommentje:
ez juni végén volt, azóta nem mentem, meg amúgy se kötelező, nem?
2009. aug. 1. 09:11
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
ha a 3-ik babád akkor ezt már rutinból kellene tudnod, hova mikor kell menned és milyen papírokat kell elkérni, beszerezni.
2009. aug. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
szerintem is rutinosabbnak kéne már lenned a 3. után, de azért ez a védőnő is egy idióta, cseréld le ha tudod.
2009. aug. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
odáig oké, de ez másik védőnő, az előző mindig odaadta a papírokat ami kell, ez viszont, uh ra meg háziorvoshoz küldözget papírért. ha külön nem mondja nem tudom kiszívni az ujjamból, hogy olyan papír is kell. teljesen arra támaszkodtam amit ő mondott, kössz hogy írtatok
2009. aug. 1. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Biztos azért nem magyaráz el mindent részletesen,mert a 3. gyerek után azt gondolja,ez már egyértelmű.

Pedig mondjuk a munkája ez volna,mindegy hányadik gyerekkel vagy terhes.

Én mondjuk míg Magyarországra jártam,nem mentem védőnőhöz,itt nálunk pedig már nincs is.Nem is hiányzik,pedig én első babás vagyok.

2009. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az azért nem megoldás, hogy nem mész, mert szerinted nem kötelező. Nálunk viszont az, mert a doki szóba sem áll veled, ha előtte nem voltál védőnőnél.

Ahhoz mondjuk semmi köze, hogy kinek hányadik gyereke, 21 évesen, gondolom megfelelő körülmények közé kerül az a baba, akkor meg ne nézzen le...

De amúgy totál átérzem a problémád, mert az én védőnőm is hasonlóan kiakasztó. Nekem is saját magamtól kell kitalálnom, hogy éppen mikor hova kell menni, pedig én csak az első babámat várom. De itt hónapról-hónapra változnak a "szokások", azért sem jelent semmit, hogy neked nem az első terhességed.

Próbáld meg saját magadtól intézni a dolgokat, valószínű te is így jársz majd a legjobban. Van rengeteg oldal, ahol megtalálod melyik héten kb. mikor-hova kell menni. Inkább a dokidtól érdeklődj legközelebb, ha segítőkész lehet jobban jársz. Vagy egyszerűen akkor menj, mikor egy másik védőnő van, bár tudom, hogy ahhoz kell járni, akihez tartozol körzetileg, de elzavarni csak nem fognak.

Sok sikert neked a továbbiakban és türelmet...

2009. aug. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

10.19-es vagyok.


Lehet,hogy csak nekem volt ennyire rendes a dokim,de tudta,hogy nem járok védőnőhöz,ő mért súlyt,vérnyomást,kiírta a papírokat stb.

Mindent meg lehet oldani,csak orvosi hozzáállás kérdése.

2009. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, véleményeket, mindenkinek, lehet kicsit hirtelen vagyok, de 3 évvel idősebb nálam mindössze, és nagyon hiányzik a régi védőnö, suliba is ő járt hozzánk... szép napot nektek
2009. aug. 1. 12:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mindenképp válts, mert akárhányadik gyereked is, akkor is el kell mondania normálisan, hogy mit merre hogyan. Nekem hiába 2. gyerek, fogalmam sincs, hogy mikor mit kell, pedig az elsőnél is figyeltem,csak hát a felejtő hormonok... ;)

Boldog babavárást!

2009. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm is totál be van havazva, eddig össz.1szer voltam nála, soha nem mond semmit,simán elküldött vérvételre beutaló nélkül.ja,25 hetes vagyok és a 2.baba.Az első terhességemnél még nem itt laktunk, de innen is megyünk tovább a hónap végén,remélem ,ott majd több szerencsém lesz.
2009. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!