Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, Anyukák! Baj, ha...

Kismamák, Anyukák! Baj, ha keveset mozog a babám?

Figyelt kérdés

Mindenhol olvasom, hogy pörög-forog, bukfencezik, egész nap meg sem áll, olyan mutatványokat csinál, hogy csak úgy hullámzik a hasuk. Hát az én kislányom nem. Vasárnap töltöm a 27. hetemet. Mcorog, de nem egész nap, és finoman, lágyan. Van, hogy kinyomja magát. De nem igazán szokott sem hullámozni a hasam, kellemetlen sem szokott lenni. Pedig vekonyka vagyok, a hasamon semmilyen felesleg nem volt, szóval làtni kéne mindent, ami odabent történik:)))

Éjszaka meg hagy aludni, még sosem keltett fel. Ahogy én lefekszem, ő is elhelyezkedik, és alszik. És reggel mikor felkelek, akkor sokáig nem is érzem őt. Csak ebéd körül, vagy esetfelé.

Ugye nem kell egész nap mocorognia? És ugye nem baj, hogy ő ilyen lustább baba? Csuklani viszont sokat csuklik:) minden nap.

Első baba, és nem tudom, hogy mi a "normális" :)



2012. szept. 20. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod!

Én minden ilyet mondtam a dokimnak főleg az első babánál. Ő meg mindig megnézte, aztán megnyugtatott.

2012. szept. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is első, és biztos vagyok benne, hogy a Tiéddel is minden ok. :) Nekem pl. hétfőn és kedden alig mozgott, értsd, összesen talán 5x éreztem rúgni. Tegnap délelőtt megittam két nagyon gyenge nescafet - nem emiatt, csak már hetek óta vágytam kávéra, déltől pedig beindult a picilány (és nem biztos a kávétól, déltől nálunk már istenien hűvös idő volt), még éjjel is játszott. Éjfél körül, ahogy feküdtem, inkább levettem a kezemet a hasamról, mert a kezemet követte. :)

Nekem se szoktak fájni a rúgások, látni se szoktam kívülről.

A 28 hónap alatt 2-3x fordult elő csak, hogy felébredtem rá, akkor se azért, mert olyan erős lett volna. Imádom a kis mozgolódásait, és tegnapig általában csak este szoktam érezni a mozgolódását, napközben csak 1-2 alkalommal, főleg evés vagy főzés közben. Mi ezt amúgy összekötöttük a meleggel, mert azt gondolom, ha ez nekem nem jó - és én nagyon utáltam ezt a nyarat a hőség miatt -, akkor neki se jó. Viszont azon a pár napon, mikor augusztusban is lejjebb ment a hőmérséklet, ő is élénkebb volt.

Ami még jellemző, és ezt néha kellemetlennek érzem, amikor megfordul, mert ilyenkor úgy érzem pár percig, hogy itt-ott nagyon kitámaszt, és az nem jó.

2012. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem 28 hónap, 28 hét. :D

28+3 hetes vagyok. :)

2012. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sztem se aggódj! Nekem is van egy ismerősöm, aki azt mesélte, hogy az ő kislánya sem mozgott úgy ahogy szerette volna, de így is egészséges szép kislány lett. Az sem baj, ha nem bokszol, lehet ő ilyen nyugodt természet! :)

Nekem mondjuk, nagyon aktív a csajszink. Most vagyok 30 hetes, de most kezdem érezni a mozgásán, hogy komótosabb, lassabb, már nem az a kis boksz bajnok aki hetekkel ezelőtt volt, de így is sokat érzem őt mozogni.

Sztem, ez változik a terhesség alatt. Mint ahogy nincs egyforma terhesség, úgy nincs egyforma reakciójú baba sem.

Boldolg Babavárást Neked!

2012. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat:)

Volt párszor nálam is, hogy beindult 1-2 napra, és akkor mindent beleadott. Szó szerint meg sem állt, és kivülről is látszott, hogy hol van:)

De nem ez a jellemző rá, hanem a lustább időszak.

Holnap megyek 4D babamozira, remélem minden rendben lesz, és egyszerűen csak ilyen nyugis természet:)


Boldog babavárást és könnyű szülést lányok!

Ment a zöld éz mindenkinek!:)

2012. szept. 20. 08:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is detto ugyan ilyen a kislányom,mint a tiéd.27hetes vagyok.Rakj már majd fel légyszi képet a 4D-ről,nagyon kíváncsi vagyok.Én majd a jövőhéten megyek 4D-re.Köszi
2012. szept. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]

Voltam 4D-n ma :)

26+5 hetes vagyok, nagyon szép képeket csináltak :)

2012. szept. 21. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!