Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez csak babona, vagy van...

Ez csak babona, vagy van benne valami?

Figyelt kérdés
Kórházban dolgozom,ahol elég fura dolgokat látok, beteg kisgyerekeket, vért, egyebeket. 7 hetes kismama vagyok, van olyan aki azza riogat, hogy terheség alatt nem jó ilyeneket látni, mert a babának is baja lehet. Meg ilyeneket is mondtak, hogyha megunddorodsz egy békától, vagy valamitől az se jó. Én nem hiszek ilyenkbne, de mindig vannak az ember környezetében "okosok", akik jönnek ilyen olyan sztorikkal. Nektek mi a vélemnyetek erről?
2009. aug. 2. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség... Attól mert te beteg gyerekeket látsz, azért nem lesz a te babád is beteg! Persze van aki eleve nem bírj az ilyesmit, én sem tudnék ilyen helyen dolgozni, de ha neked ezzel nincs problémád, akkor ne foglalkozz az okoskodókkal!
2009. aug. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség.Ha nem undorodsz a munkádtól,akkor a babádnak sem lesz semmi baja.

Nekem is sok mindent mondtak már...pl.ne járjak magassarkúba,mert lábujjhegyen fog járni a gyerek. :-/


ugyan már...


39h

2009. aug. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén, józan paraszti ésszel belegondolva: szerinted babona, vagy van tudományosan bizonyított alapja?

Mert szerintem az ehhez hasonló bölcsesség mind babona.

Én soha nem tudtam az ilyenekre alapozni, de hogy mennyire veszed komolyan ezeket, az tőled függ, hiszen ha valaki hisz az ilyesmiben, akkor azt egy ilyen beszólás igencsak kétségbe ejt.

Ha valóban nem hiszel az ilyesmikben, mint én, akkor még el sem kellene ezeken gondolkozz. Ha nekem hasonlót mondtak, akkor mosolyogtam rajta egyet, megköszöntem, hogy senki lelkét ne bántsam meg és mentem tovább, éltem az életemet.

2009. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, igazatok van. Biztos, hogy nem igaz és felesleges ezen elmélkedni. Nekem van több kolleganőm, aki végig dolgozott és egészséges babájuk lett. Csak néha olyan hülye történeteket tudnak mesélni.
2009. aug. 2. 09:20
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Persze, meg a "Ha megégeted/megütöd valahol magadat az a babán is meg fog látszani!" .....Ezek buta babonák.De attól függetlenül próbálj kevesebb "véres" dolgot látni, mert felzaklathatja az ilyenkor amúgy se nagyon nyugis lelkivilágodat!

2009. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
10 évvel ezelott az 1. terhességem idején nagyon megundorodtam a macskátol.úgy a 7. honap korul lehettem és megláttam az udvarunkon egy doglott macskát,a férjem fogta és kidobta én meg ezt végig néztem.Olyan rossz hatással volt rám ,hogy azt kiabáltam ,hogy a gyerekemnek a macska miatt lesz valami baja o lesz érte a felelos.Ma már tudom,csak hulye hiszti volt a részemrol,szegény férjem se tehetett rola,hogy én így reagáltam erre a dologra,de akkor én olyan állapotba kerultem,hogy 2 napig sírtam.Aztán megszuletett a fiam és semmi baja.Még csak a macskáktol sem undorodik,azota nem hiszek az ilyen mende-mondákban.35h km
2009. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez baromság, ostoba babona. Mint a kéményseprő sztori (még nem lettem gazdag), meg a fekete macska esete...
2009. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szia én is az eü-ben dolgozom. azt nem értem hgy ottan idolgozok hogy hihetnek a babonákban? ha tégfed zavar miket mondanak ,szolj hogy ne tegyék ennyi, én is dolgozni fogok vér és betegek közt a sürgösségin ha egyszer összejön, szerencsére nálunk nem babonásak..
2009. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ezek a dolgok csak akkor igazak,ha hiszel bennük!Sajnos én babonás vagyok!A második gyerekemmel mikor terhes voltam,az utolsó 6 hetet magasvérnyomi miatt kórházban kellett töltenem!Ott összeismerkedtem egy hasonkorú kismamával!A bokája felett volt egy nagy szőrös anyajegy!Állandóan odavonzotta valami a tekintetemet és ettől az anyajegytől nagyon undorodtam!Mikor megszületett a lányom neki is pont ugyanott lett egy ilyenje,csak nem akkora nagy!Még mindig ott van szegénykémnek és szőrös a közepe!A többi gyerekemen még egy kis anyajegy sincs,de az ősök között se szerepel a listán!Erre mit szóltok?

2009. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!