Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyorsan szaladnak fel a...

Gyorsan szaladnak fel a kilók! Étrend kérdés?

Figyelt kérdés

27 hetes kismami vagyok. 162 cm, 55 kg-ról indultam. A 17-18. hétig szinte semmit sem hiztam, azota feljött 6 kg kb. 3 napja még 60,7 kg-t mutatott a mérleg, ma meg már 61,9 kg-t.

Szeretnék vigyázni ezek után. Természetesen nem fogyokurazni szandekozom, de a feher liszt, feher cukor, nassolas.. Ezeket szeretnem mellozni.

Aki ilyen "dietan" volt, annak mi volt egy napi menüje? Miket helyezett tiltolistara? Es ezek utan meg mennyit hizott?

Köszönöm, ha segitetek:))



2012. szept. 23. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a cukrom miatt vagyok dietan, azota nem hiztam. 27 h vagyok es osszesen 4.5 kg_nal tartok.

foszabalyok: napi 5x eves de az evesek kozott min 2 oranak el kell telnie. Ebben a 2 oraban nem szabad enni semmit! Cukros dolgok kizarva + peksuti, gyorskaja stb. Gyumolcsokbol is mertekkel szabad, szolo tiltolista banan is. De almat barackot lehet max 2t egy etkezeshez.

figyeld a szenhidrat tartalmat az eteleknek, ami sok az rossz. Pudingok gyumolcsjoghurtok is sok cukrot tartalmaznak.

szerintem ha ezt betartod (5x kis etkezes) akkor nem fogsz tobbet hizni mint kellene. Arra viszont figyelj oda h a babanak kell az energia a novekedeshez tehat enni kell, minel valtozatosabban. Sok zoldseget meg hust ilyeneket. Csak a cukor egyaltalan nem kell neki.

sok sikert :)

2012. szept. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én terhességi cukor miatt voltam 150 g-os Ch diétára állítva, összesen 2 kg plusz volt a terhesség végéig. Én azt tanácsolom, hogy hívd fel a kórházatokban a dietetikust, kérj időpontot, tuti segít neked összeállítani egy személyre szóló étrendet. Ő mégiscsak szakember, és ezért van ott. Én is ezt tettem, nem bántam meg, hogy nem a netről vett ötletekkel kezdtem el kísérletezgetni. Ő a leleteim alapján segített összeállítani az étrendet, hogy miből egyek többet, mert hiányom van, és mi az ami tilos, mikor mennyi ch-t ehetek, stb. Nem volt könnyű az elején minden szempontnak megfelelni, de megérte. Sok sikert!
2012. szept. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat!:)

Igen, en is igy gondolom, hogy a sok tartositoszer, a feher cukor, a feher liszt, nem kell a babanak, nem ettol fejlodik. Megprobalok ugy etkezni, hogy csak a taplalekokat vigyem be, keves cukrot es lisztbol keszult dolgokat egyek, es inkabb a zoldseg, husi, gyumolcs.:)

Oktober 10-en megyek a dokimhoz, akkor megkerdezem errol a dietetikus dologrol, hogy hol talalom meg. A Sote I-re jarok:)

2012. szept. 24. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!