Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire árt a babának az, ha...

Mennyire árt a babának az, ha a kismama sok szénsavasat iszik? Nem okoz a babánál oxigénhiányt, vagy vérszegénységet, vagy ilyesmit?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy hülyén hangzik a kérdésem,csak érdekel nagyon,mert sok szénsavasat iszok(pepsi,coca-cola,fanta,sprite,ásványvíz)..nem igazán tudom inni a gyümölcsleveket,mert feljön tőlük a savam.Érdekes,hogy a kólától viszont nem jön fel!!Tudom,hogy nem lenne szabad innom,de annyira szeretem őket.Inkább igyak gyerekteát liter számra,amibe nincs koffein??
2012. szept. 24. 13:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy a sok teától a végére hányingerem lesz.Amikor beteg vagyok,akkor is az első 2-3 liter még jól is esik,aztán már rosszul vagyok tőle,és hányingerem lesz ha meglátom.A teát sem tudnám inni folyamatosan a terhesség végéig.Még csak 8 hetes vagyok.
2012. szept. 24. 13:40
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
a szénsavas dolgok nincsenek jó hatással még egy nem kismamára sem... a kólát meg most felejtsd el, elvonja a kálciumot a magzattól... ha magas a savad, igyál meg naponta kétszer hideg citromos vizet (frissen facsart citromból) az a legjobb lúgósító...
2012. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
amúgy meg igyál szénsavmentest vagy csapvizet.
2012. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jaj tudom,hogy nagyon problémás kismama vagyok,de a csapvizet még annyira sem bírom,mint a teát.Pedig tudom,hogy a víz a legegészségesebb,de egyszerűen hányingerem van tőle!!Értettem..nincs több kóla!!Gravidát szedek,abban van kálcium,meg vettem kálcium pezsgőtablettát is,iszom minden nap,meg tejet-kakaót is iszom minden nap.Akkor megpróbálom inni a szénsavmentes ásványvizet.Azt hátha sikerül meginnom.Tudom,ugyan az mint a víz,de legalább abba nincs klór,hanem ásványi anyagok.
2012. szept. 24. 13:51
 5/14 A kérdező kommentje:
Esetleg azt még szabad,hogy a bubi mentes ásványvízbe teszek szörpöt?Az nem árt a babának?Ha igen akkor nem teszek bele!!
2012. szept. 24. 13:53
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
a szörp se túl jó, de mit szólnál egy kis szénsavmentes vízhez, szörppel turbózva? Nem literszámra, de néha-néha belefér.
2012. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
:DDD na tessék, egyszerre gondoltunk a szörpire:)))
2012. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jaj, ugyan már! Semmi baja nem lesz a szénsavtól! Persze mértékkel! Én is ittam végig, semmi baja a csontjaimnak, a fiam csontja se lehetne erősebb (3 éves)
2012. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó:nem a szénsavra írták,hogy árt a csontozatnak,hanem a kólára!Különben én is a szénsavasat kívánom-igaz,én víz formájában iszom-nem gondolnám,hogy az ártana...az is igaz,hogy én soha nem szerettem a spritot,fantát,kólát.Vagyis abból csak a light,koffeinmentes változatot iszom néha(Németországból hozzuk).
2012. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen kedves 7es válaszoló,egyre gondoltunk :D :D

Jó lehet,hogy lehet inni,de azért nem annyit amennyit én iszok.Én évek óta kólán élek(vérszegény is vagyok egy kicsit),és mivel terhes vagyok,visszább kellene vennem nem kicsit..pláne meg a coca-cola-t meg a pepsit,mert ezekben koffein is van.Akkor marad a bubi mentes ásványvíz néha egy kis szörpivel :D

2012. szept. 24. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!