Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony afp-m (0.63) miatt...

Alacsony afp-m (0.63) miatt elküldtek kromoszoma vizsgálatra ha ki derül, hogy down kóros a pici meddig lehet elvetetni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Úgy tudom, hogy 15 hetes korig csinálják meg.

Minél "idősebb" a terhesség, annál nagyobb a kockázat arra, hogy az anyukának nem lehet több terhessége.

Kb. 1 év "pihenő" idő kell a szervezetnek, mire regenerálódik.


A barátnőm 14 hetesen vetette el a gyermekét anno 8 éve.

Jelenleg 4 éve szeretnének a mostani párjával gyermeket, de nem jön össze nekik. Egyértelműen a barátnőm szervezete miatt. Rengeteg orvosi kivizsgáláson vannak túl.

2012. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A 20. hétig,utána meg kell szülni...ám az alacsony AFP nem igazán mérvadó,elég elavult vizsgálat.A barátnőmnek tökéletes volt,mégis beteg volt a baba(az integrált tesztje lett rossz).Ő már 23 hetes terhes volt(mire meglett a krom.vizsg. eredménye),így meg kellett szülnie.
2012. szept. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
mivel AFp-t 16.héten vesznek le, tuti van lehetőség még utána is elvetetni a beteg babát, nem akarok hülyeséget mondani 20. vagy 24. héttel bezárólag dönthetsz így. De ne kelljen, legyen minden rendben!
2012. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
igazoltan beteg baba esetén a 24. hétig lehet elvetetni
2012. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem is alacsony lett az AFP-m, a doktornő szerint rossz időben vették le a vért. Megismételtette 2 nap múlva, és tökéletes lett! Erre nem lehe adni szerintem.

25 hkm

2012. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem 0.63 lett az eredmény- elmentünk genetikai uh-ra, minden oké a babával. Rosszkor vették le a vért nálam is. Amúgy már egy csomó országban nincs is ez a vizsgálat. Ne ijedj meg, pozitívan gondolkodj és nem lesz baj.
2012. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez annyira nem is rossz eredmény ugyanis vannak olyan kórházak ahol már 0,5-2,5 az elfogadható tartomány. Egy éve a nővéremet ijesztgették neki 0,64lett h nagyon alacsony, 3hónapja pedig engem 0,66...nővéremnek teljesen egészséges kislánya született és az én pocaklakómnál sem jelzett semmilyen eltérést a genetikai illetve a 4D ultrahang...2-szer voltunk eddig máshol mondván több szem többet lát, de mindenhol mindent rendben találtak!

Bízom benne h Nálatok is minden rendben lesz!!! Boldog babavárást!

27+4hkm.

2012. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

Afp vel nem foglalkoznak így magában már sehol.

14 hetes korig van abortusz, 24 hetes korig rendellenesség esetén meg kell szülni a babát a szülők döntése alapján.

2012. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én AFP-m 0,4 volt, 1/44 Down-kockázattal, a vért időben vették le...

Mennem kellett genetikai tanácsadásra, majd amnio-ra is küldtek, 24. héten tudtuk meg az eredményt: egészséges a baba. (ilyenkor már nem elvetetik, hanem meg kell szülnöd...)


A lényeg: pozitív hozzáállás! Bízz magadban és a babádban, nem lesz semmi baj!


34 hkm

2012. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
afp nem megbizhato vizsgalat be kene tiltani csak stresszeli a kismamakat.Sokkal megbizhatobb a kombi teszt ill ha kell a magzatviz vizsgalat. meg ne gondolkodj megszaklitason nyugodj meg es vard ki a tobbi vizsgalatot.
2012. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!