Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után milyen fogamzásgát...

Szülés után milyen fogamzásgátlási módszert választottatok? Spirál, Pharmatex, tabi?

Figyelt kérdés
Segítsetek mit válasszak szoptatási időszakra. Nem sok jót hallottam egyikről sem, spirál mellett több ismerősöm is terhes lett, és itt is olvastam sokat. A Parmatexben nem bízom, a gyenge fogamzásgátlók amiktet szoptatás alatt lehet szedni állítólag nem elég hatékonak. Óvszer kizárva. Ti mit választottatok/ választanátok?
2012. szept. 30. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Goldlily spirálom van már másfél éve. Ha rendszeresen ellenőrzöd és ellenőrizteted, kizárt, hogy terhes legyél mellette. Ha nincs rendben vele valami, azt érzed (szúr, vagy téged vagy pedig a párodat, amikor együtt vagytok)
2012. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


Nos ti házaspár vagytok, két, szexuálisan már elég tapasztalt ember. Másnak nem merném ajánlani, de a megszakítás naptár módszerrel szerintem bőven elég, főleg hogy még szoptatsz.

2012. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem kizárt, én is láttam spirál mellett fogant gyermekeket, és az ég világon semmi gond nem volt a spirállal.
2012. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek a másodikkal:-) 37 éves vagyok, 19 évesen fél évig szedtem fogamzásgátlót ezután egy évig nem menstruáltam, híztam 20 kilót, pattanások, szőrök...borzalom volt. Pedig azt mondták szinte semmi a hormon tartalma, ha-ha. Azóta semmi, csak a megszakítás, ha jól számolok 17 éve és egyszer sem estem teherbe csak mikor szerettük volna, pedig azóta férjem is van új és a két házasság közben is volt egy-két kapcsolatom és sosem volt olyan, hogy "becsúszott" egyszerűen nem is értem az hogy van, múltkor a férjemmel is beszéltünk erről és Ő is azt mondta volt több tucat nő az életében és egy sem lett terhes 44 éves most és csak akkor lett gyereke mikor Ő akarta:-)
2012. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kedves kettes, előtte 3 évigmegszakítással védekeztünk, nem volt gond, de az se lett volna gáz ha becsúszik a babsviszont most szeretnénk tutira menni, ésmajd csak 2-3 év mulva akarunk kistesót. Várok még válaszokat. :)
2012. szept. 30. 12:57
 6/9 anonim ***** válasza:
A spirál megbízható. Nyilván nem 100%-os, mint ahogy semmi sem, de a felsoroltak közül annak a legkisebb a pearl indexe (azaz amellett a legkisebb az esély a terhességre.)
2012. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

miért zárod ki az óvszert?ha egyik fent említettben sem bízol,ez egy elég biztos megoldás.ha nem akarsz/tok gyereket,akkor szerintem ennyi "kellemetlenség"belefér,nem?

amúgy mi óvszert használunk,és teljesen elégedettel vagyunk vele

2012. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az óvszer azért van kizárva mert alergiás vagyok rá.
2012. szept. 30. 13:16
 9/9 anonim ***** válasza:
fog.gátlótól jóindulatú csomóim lettek, 2 műtét, így mindenféle hormonos védekezési módszer kizárva, pharmatexben nem bízok, világéletemben gumiztam és fogok is.Szerencsére nem vagyok rá allergiás.
2012. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!