Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez lehet a nyákdugó?

Ez lehet a nyákdugó?

Figyelt kérdés

35 hetes vagyok, a méhszájam 3111. Az előbb "találkoztam" egy csomó fehér ragaccsal a bugyimban. Lehetett ez a nyákdugó?

(Bocsánat, ha butaságot kérdezek, 1. babám, tapasztalatlan vagyok.)

Ha az volt, van most valami teendőm?


2012. okt. 3. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyákdugó így néz ki:

[link]


A "csomó fehér ragacs" nekem hüvelyváladéknak hangzik inkább. Előfordul a sűrűbb nyák, lehet hogy valami kis fertőzés is van.

36 hetesen úgyis van kenet levétel, akkor ez kiderül.

2012. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem fehéres ragacsos tojásfehérjés volt, de nem egyben távozott. 4 nap múlva megszültem.
2012. okt. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szakszerű magyarázat:

"A nyákdugó távozik a méhnyakból

A szülés megindulásakor, vagy néhány nappal korábban is bekövetkezhet. A nyákcsap zselés állagú, színtelen vagy rózsaszín, esetleg kissé véres váladék. Ezután fokozott hüvelyi váladékozás figyelhető meg. Ennek oka, hogy a méhnyakcsatorna tágulni kezd, ezért is szabadul ki a nyákdugó, amely a terhesség alatt elzárta a méhszájat. Tehát a méhszáj tágulni kezd, kinyílik, felkészül a baba születésére. Ha ezt tapasztaljuk, emiatt nem kell még a kórházba indulni.” (A Kismama terheskönyve – 2008 Sanoma)


Előző voltam.:)

2012. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 karina1111 ***** válasza:
biztosan az volt. Mikor nekem elment a nyákdugóm, pár nap múlva megszültem, de a szülésznők és az orvosom szerint nincs jelentősége. Persze-persze, egy barátnőm is 1 héten belül megszült.
2012. okt. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35 hetes voltam az első fiammal, amikor elkezdett elmenni a nyákdugó, kb 4 napig tartott. Biztos voltam benne, hogy az. Olyan kocsonyaszerű, hol átlátszóbb, hol enyhén pirosas színű volt. Szinte csak a papíron vettem észre pisi után. Bementem a kórházba és egy szülésznő "megnézett". Pontosabban a betétemet (amin semmi sem volt) és hazaküldött hogy nincs semmi. Aztán éjjel mentem szülni. Persze korababa lett. Én is első babás voltam akkor és bíztam a szakemberekben. Most várom a kistesót és már tudom, mikre kell figyelni, nem fogom magam hagyni, hogy lerázzanak ilyen könnyen. Nem megijeszteni akarlak, hisz nem tudom, hogy neked a nyákdugó távozik e épp, de ha bármikor úgy érzed, hogy nem odaillő dolgok történnek, igenis ragaszkodj hozzá, hogy valaki szakszerűen megvizsgáljon!
2012. okt. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hahó kedves kérdező! Na, mi a helyzet?
2012. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!