Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem lehet simogatni a...

Miért nem lehet simogatni a hasat? Doki mondta, hogy ne simogassam és csak oldalt fekudjek. Másnak is mondták már?

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, azért nem lehet körkörösen símogatni a pocit, mert beindíthatja a szülést. Azért kell oldalt feküdni (de ez inkább már 30.héttől ajánlják), mert ha háton fekszel, nem kap annyi oxigént a baba és rosszat tehetünk neki.

Én így tudom, de biztos van, aki jobban tudja.

Én mindenesetre figyelek rá.

2012. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszonom.de egy kicsit sem lehet ezeket?
2012. okt. 4. 10:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En az egesz terhessegem alatt simogattam a hasam,igaz nem korkorosen,csak ott,ahol epp ereztem a babat mozogni. Parom is ugyanigy. semmi nem tortent.
2012. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Persze én is állandóan simizem a pocim, ahol a baba, amikor felébred, de percekig, körkörösen nem.


Azt meg, hogy háton nem ajánják a fekvést, itt írta valaki, hogy az ő dokija mondta, hogy ha úgy kényelmes neki, feküdjön úgy, más azt mondja, úgy nem jut elegendő oxigénhez.

Hát, én mindenesetre bízom a dokimban, ha azt mondja, nem ajánlja, akkor nem csinálom :)

De persze ezt mindenkinek magának kell eldöntenie...

2012. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak mikor kinyomja magát akkor szoktam oda tenni a kezem meg néha simizni. :)

A fekvés: a doki egyszer se mondta ,hogy nem lehet háton feküdni, csak annyit hogy úgy feküdjek ahogy kényelmes. Nekem pl sokszor ha oldalt fekszem akkor szúródik a bordám alatti rész . De van ,hogy a hátamon nem tudok feküdni ,mert nehéz vagy nehezen kapok levegőt. Annyira változó.Gondolom az is számít,a baba ,hogy fekszik. Még annyit ,hogy Nst-n is mindig háton kellett eddig feküdnöm ,bár a hátam picit fel volt támasztva és minden rendben volt addig is a babámmal. Ha nehezen kapott volna levegőt akkor a pulzusa megemelkedett volna. 39hkm

2012. okt. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom.én sem percekig simogattam idáig.de a háton fekvés akkor már nem lesz.így meg nem nagyon tudok aludni.se baj,kibírom azt a 3 honapot.mindent a piciért.és mégegyszer koszonom. 28hkm
2012. okt. 4. 11:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy hallottam hogy körkörösen nem szabad simizni de csak a terhesség vége felé mert beindithatja a szülést amúgy ez is simizem a hasam főleg ha mozog a baba azt szerintem elég nehéz megállni hogy ne simid meg a babókádat:-) a háton fekvésről még nem hallottam úgy fekszem ahogy épp jólesik:-)
2012. okt. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kissbe ***** válasza:
100%
Azért nem szabad simogatni,mert a méhet ingerli,és méhösszehúzódást okozhat.Én még csak 21hetes vagyok,de nekem rég nem lehet,mert veszélyeztetett vagyok.Az oldalt fekvés nem csak a babának,hanem a méhlepény működésének is jobb.
2012. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden rendben van, miért ne lehetne? Szexelni is lehet, pedig ott több esély van a szülés beindulására. Én sokat simogattam, mégsem született meg előbb, és úgy feküdtam, ahogy tudtam, ez nem kívánságműsor, a végén örülsz, ha találsz olyan pózt, hogy el tudsz aludni. Ha háton, akkor háton.
2012. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egész terhesség alatt reflexszerűen simogattam a hasam, igaz nem körkörösen, arra nem állt rá a kezem. Inkább hosszanti irányban. Ebből semmi baj nem lett. Két éves, nagyon bújós kicsi fiam van.
2012. okt. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!