Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fitymaszűkület műtét hogyan...

Fitymaszűkület műtét hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

A kisfiam júliusban töltötte a kettőt. Májusban jó nagy darabon felszakadt a fitymaszűkülete. Szerencsére szépen gyógyult, és nem tapadt vissza. Augusztusban voltunk az urológián, akkor kicsit nehezen lehetett neki hátrahúzni, és volt még egy kis letapadt rész is. Dermovate kenőcsöt kapott. Úgy látom használt, mert már könnyen hátrajön a fitymája, és a makk alsó részén, mindkét oldalt szépen elvált. Középen van egy kis letapadás, ami nagyon lassan válik fel. Úgy gondoltam adok neki még egy hónapot, aztán megyünk vissza az orvoshoz. Hogyan zajlik a műtét? Mennyi a gyógyulási idő? Tudtok erre az időszakra ápolási tippeket adni? Mikor vihetem utána bölcsibe?

Előre is köszönöm a választ mindenkinek



2012. okt. 4. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
A leírásod alapján a kölyöknek nincs fitymaszűkülete, csak le van tapadva a bőr a makkra. Ami pedig ilyen pici korban teljesen normális. Azért pedig igazán kár orvoshoz rohangálni, csak mert lassan válik el. Légy türelmes, nem kerget a tatár :)
2012. okt. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Gyerekorvos, urológus diagnosztizálta a fitymaszűkületet, de ezek szerint azt kinőtte. Hála istennek, egy gonddal kevesebb neki. Úgy látom van tapasztalatod ebben a kérdésben. Nekem annyit mondott az orvos, hogy húzogassam neki. Tehetek egyebet, vagy bízzam az időre és a természetre?
2012. okt. 5. 22:36
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Mindig vannak trendek, hol azt mondják, hogy húzogatni kell (nekem anno a szüleim így csináltak), hol meg azt, hogy békén kell hagyni, aztán fene se tudja hogy jobb.


Azt kétlem, hogy ha az ember óvatos és odafigyel, hogy ne fájjon a gyereknek, azzal kárt tudna tenni. Eddig mit csináltál fürdetéskor? Gondolom hátrahúztad neki, hiszen abból tudod, hogy hogy változott a helyzet :) Szépen finoman folytasd, ahogy eddig is, idővel le fog válni középen is (már ha úgy érted, hogy fönt középen van letapadva – alul, a fitymaféknek természetesen nem kell leválnia a makkról).


Én olyan 5 éves körül voltam, amikor magamnak leválasztottam az utolsó darabka letapadást, emlékszem, hogy tök büszkén meséltem édesanyámnak, hogy megcsináltam :D Szóval 2 évesen bőven nem késő még, ezen nem kell aggódni – szerintem az ovi elején nekem még a makk pereme teljesen védett volt körbe, valahogy mégis túléltem :D

2012. okt. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A trend tényleg változó, nekem 4 orvos 5 félét mondott. Mindig fürdésnél húzom neki hátra, úgy mosom meg. A makk alja már két oldalt látható, szépen elvált, és alul középen van még letapadás, egy vékony sávban. Igyekeztem érthetően írni, remélem sikerült. A szűkületet, tényleg kinőhette, mert már magának is teljesen hátra tudja húzni.

Mindkettőtöknek ment a zöld kezecske. Eddigi tapasztalataimból adódva kérek minden pontozót, hogy ne pontozzák le a válaszokat, mert az tényleg hasznosak!!!!!!!!!!!!!!

2012. okt. 6. 12:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: alul középen=az a makk felső részének alja, középső szakasz, nem a fitymafék, azt is meglestem, szerintem rendben van. Nőként, nem egyszerű ezt jól meghatároznom, főleg, hogy egyetlen gyerekem van, és az én családomban főként lányok születtek.
2012. okt. 6. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Szia! 1 és 3 is én voltam és köszönöm a pacsit :)


Utolsó írásodra gondolat: azért párodnak is van farka, még ha nagyobb is meg más is, azért sokat nem változik szerkezetileg. Így ha más nem, az övé alapján lehet sejteni talán, hogy milyen kéne legyen a "végeredmény".


A fitymafék és környéke egyébként úgy tűnik eléggé változatos: vannak, akiknek csak konkrétan a fék köti össze a dolgokat, és a fityma csak lejjebb kezd kifele ívelni, de van akiknek mindjárt a makk alatt széjjelterül a bőrredő, szélesebben csatlakozik a makkhoz (s közben a fék maga persze ugyanaz a kis keskeny vonal a húgycsőnyílástól lefele az ember középvonalán) – szóval az se biztos, hogy minden bőrnek ott el kell válnia a makktól, de valószínűleg látszik a különbség a letapadás és a normális szerkezet között. Rég volt, a sajátomra nem emlékszem annyira, hogy abból megmondjam, mire lehet figyelni, gyerekem meg nincs hogy puskázzak. Valami olyan rémlik, hogy a letapadás mintha fehéresebb, fakóbb színű, ami meg már nem az, az nem. De javíts ki, ha nem így van.


De long story short, a kiskrapek úgyis fog majd magával játszadozni, azzal meg fel-feloldódik a letapadás idővel olyan helyen is, ahol nem vagy biztos benne, hogy az :)

2012. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Őszinte leszek, más kisfiú kukiját nem láttam még, csak a fiamét, ezért bénázok. Azt sem igazán tudom, mikorra kell olyannak lennie, mint az apjaé kicsinyített mása. Most már viszont nem aggódom. Még egyszer köszi.
2012. okt. 6. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!