Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív teszt után, a 7....

Pozitív teszt után, a 7. héten mehetek rögtön a terhesgondozóba Győrben, vagy előbb saját nőgyógyászhoz és utána a terhesgondozóba?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elöször nögyógyászhoz, nem kell ennek sajátnak lenni mehetsz sztk-ba vagy a körzeted szerintibe is, vagy a növédelmi központba. Az orvbos állapítja meg a terheséget aztán tovább.
2009. aug. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy nálatok hogy van, de Szegeden a következő a menete. A nőgyógyász az un. 0. uh-gal megállapítja az "élő" terhességet. A terhesgondozóba e nélkül nem is foglalkoznak veled.

Utána fel kell keresned a védőnődet (körzetit!). Én kinéztem internetről a telefonszámát és megkérdeztem, hogy mikor mehetek hozzá. Megbeszéltünk egy időpontot. Általában nem szeretik, ha túl korán mész. Én a 9.-10. héten voltam. Ő kiállítja a terhes kiskönyvet.

Ezután felkerestem az orvosomat, ő megcsinálta a 12. heti genetikai uh-got. Ennek birtokában hívtam fel a központi terhesgondozót, ahol rögtön kérdezték, hogy megvan e már a gen. uh, tehát előbb menni felesleges, hacsak nálatok előtte nem csinálnak vérvételt. Nálunk a 15. hétre rendeltek be a központiba és a 16. heti afp- vérvételre kaptam időpontot, ami már meg is volt.

Tehát: körzeti védőnő: kiállítja a 9. hét körül a terheskönyvet és lehet vele beszélgetni, de vizsgálatokat kiírni ő nem tud.

A központi terhesgondozót, ha már megvan a kiskönyved hívd fel, hogy hívd fel, (ott is általában csak védőnőkkel találkozol)hogy mikor kell menned, mikor írják ki az első vizsgálatot (Szegeden a 16. heti az első)

Orvos: közben minden hónapban érdemes elmenni orvoshoz, a 12.heti gen. uh. előtt és a 18-20. heti gen. uh előtt muszáj.

Most ennyi jutott eszembe. Bocsi, ha kicsit szájbarágós volt, de nem akartam kihagyni semmit.

Természetesen ez városonként változhat.

2009. aug. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én a saját nőgyógyászhoz mentem előszőr(sztk-ás),ő küldött el ultrahangra,megállapította a terhességet,ezzel a papírral mehettem a körzeti védőnőhöz,ő megírta a kiskönyvet,ezzel mentem tovább a terhesgondozóba a dokihoz,akihez tartozom!Üdv.:26 hetes km.
2009. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs,előző vagyok,azt kihagytam,hogy győri vagyok én is!Boldog babavárást!
2009. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!