Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha zenét hallgattatok a...

Ha zenét hallgattatok a pocaklakóval együtt, akkor többet mocorgott, mint akkor, ha csend volt?

Figyelt kérdés

Van összefüggés? Szokott a baba „táncolni”?


15 hetes vagyok, lassan kezd hallani a babám a szakirodalom szerint, így pár napja szoktam zenét hallgatni. Vajon hamarabb meg fogom így érezni, amikor először megmozdul?


2009. aug. 5. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen jobban mocorgott,és ami még érdekesebb,hogy amióta megszületett,énekelem neki azokat a számokat,és megismeri,sőt szereti hallgatni...Sok boldogságot nektek!

4 hós baba anyukája

2009. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám pont attól nyugodott meg,hogy zenét hallgattunk,mert ez a zenehallaetás célja,ilyen pici korban.Ami miatt szerintem fontos a zene: Én mikor várandós voltam sokat hallgattam a Rómeó és Júliából a "Szívből szeretni" című számot.Ismered?Dolhai Attila és Szinetár Dóra énekli. http://www.youtube.com/watch?v=1Z8rAnUC0F8 Na amikor megszületett a baba,akkor is erre a számra nyugodott meg,és kíváncsian figyeli a mai napig.(Most 3 hós a kislányom.)Szemelj ki magadnak egy adott nyugtató zenét,amit megszerettethetsz vele magzati korban,és érdemes!Boldog várandósságot és könnyű szülést neked! :))
2009. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen. Ami még érdekes, hogy ilyenkor mintha menziszerűen fájna a hasam. Vajon attól, hogy mozog benne? Máskor nem érzem, vagy nem is igen figyeltem, csak érdekességként most megjegyeztem magamnak
2009. aug. 5. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém inkább megnyugodott tőle. Pl. munkám elég stresszes volt és amikor éreztem hogy a baba keményíti a hasamat vagy nagyon rugdos klasszikus zenét hallgattam és attól elcsendesedett. Az volt a vicces, hogy előtte sose szerettem a klasszikus zenét, de a terhesség alatt olyan émelygésem volt minden könnyűzenétől, mint a szagoktól. Azóta már mindenféle zenét szeretek megint, de a klasszikus is megmaradt és a babó is nagyon szereti - rendszeresen Bartók Rádiózunk :DD
2009. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy születés után felismeri és megnyugszik ezektől a daloktól. Én is arra számítok, hogy majd hamarabb megnyugszik tőlük :)


Csak a pici babák önkéntelenül is rázni szokták magukat, ha zenét hallanak, gondolom, így van a pocakban is...

2009. aug. 5. 14:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém "táncol" a zenére, Mozart és Tom Waits a kedvence.:)

Szerintem érdemes próbálgatnod, az első határozott mozgásokat én is így éreztem.

2009. aug. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!