Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A táppénzt az aktuális fizetés...

A táppénzt az aktuális fizetésből vagy mondjuk egy bizonyos időszak átlagából számolják?

Figyelt kérdés
én kicsit soknak tartom ( nem bánom ) a mostani fizetésemhez képest, de ha mondjuk nézik a párhónappal ezelőttit is ( akkor több volt a keresetem ) akkor jó. Nem akarok úgy járni, hogy még a végén én fizetek vissza:S
2008. máj. 19. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
A táppénzt a munkahely utalja ki?ha igen akkor az utolsó hónap brutto alapbérének a 70%-a - lejönnek az adók. Az mindegy hogy mennyit kaptál utoljára kézhez, mert az alapbér számít amire be vagy jelentve. PL: 100000 bruttó bejelentett bér esetén a tp. kb. 70000- szja, -nyugdíj, - eü....: kb 55- 60 ezer ft netto, ha kapodaz adójóváírást is. Ha nem ilyesmi, kérdezz rá a munkahelyeden. Hanyadik hónapban mentél tp-re?
2008. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első 2 hetet fizeti a munkáltatód, a többit a tb. A tbnek nyilatkozni is kell, mert az elmúlt 2 év átlagát veszik. Nekem kiküldtek egy lapot, hogy írjam le, mettől meddig hol dolgoztam az elmúlt 2 évben és milyen megszakítások voltak közte.
2008. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi

a második válaszolónak lehet igaza, mert nekem is lekellett írnom az utolsó 3munkahelyemet.akkor jól kapok.köszi.

2008. máj. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!