Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14. hétben vagyok és még nem...

14. hétben vagyok és még nem álltam neki szülésről olvasni, csecsemő gondozásról olvasni, elvagyok késve?

Figyelt kérdés
Az imént olvastam valahol, hogy a csaj amint megtudta hogy terhes máris elkezdett kórházat keresni, szülési módokat, fájdalom csillapítás stb... ezeknek utána nézni stb... Én még ott tartok, hogy dejó lesz babánk, hétről hétre olvasok róla, hogy adott héten mije fejlődik stb... Nem gondoltam, hogy már most a szüléssel kellene stresszelnem magam. Mikor illik elkezdeni ezekkel is foglalkozni? Életemben nem tartottam még babát, nem etettem és nem raktam tisztába, már most körbe kéne járnom ezeket a témákat is? Felelőtlen vagyok?
2012. okt. 8. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

a legtöbben még ott tartanak hogy kezdik elhinni hogy tényleg egészséges a kisbaba és ahogy növekszik. kelengyével kezdenek foglalkozni a szüléssel a neveléssel majd később .


stresszelni meg egyáltalán nem kell csak annyit tehetsz a magad érdekében hogyha mégoly természetes szülésre készültök mert a feltételek adottak azért olvass a császármetszésről is . ha szoptatni szeretnél majd olvass a tápszeres táplálásról is . legyen képed hogy mi fog kelleni ne a kisbaba mellett legyél tanácstalan.


Időben vagy és nem maradsz le semmiről.

2012. okt. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sokan azért keresnek szinte a + teszt idején orvost mert esetleg korábban csalódtak és most orvost akarnak fogadni ezt el tudom képzelni vagy a helyi kórházzal nincsennek megelégedve és máshol akarnak szülni.
2012. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Te vagy a normális. Nekem második terhességem ez, és már valahogy más dolgok fontosabbak. Pl: az első gyermekemnek az ellátása, mint a könyvek bújása, és a megtervezhetetlen megtervezése. :D
2012. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam. Egyenlőre mi is a kelengyével vagyunk elfoglalva és azzal, hogy legyen időnk még idén nekiállni a babaszoba tatarozásának. Vannak elképzeléseim a szülésről és hogy szoptatni akarok, de még nem álltam neki beleásni magam a témába, valahogy amíg nincs itt az idő egyenlőre még nem kötnek le ezek a témák. 30 hetes babásan biztos jobban fog érdekelni a szülés mint a kelengye lista. :) Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 8. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, 14 hetesen még rengeteg időd van! :))

Én ilyenkor még semmit nem olvasgattam. Most vagyok 24 hetes, múlt héten kezdtem el összeszedni a kelengyelistát, meg érdeklődni, utánajárni, hogy milyen könyvet lenne érdemes megvenni csecsemőgondozáshoz. Aztán majd szépen fokozatosan beszerzem őket. De így is több, mint 3 hónapom van még, jan. végére vagyok kiírva, ráérek 1 hónap múlva is elolvasni a könyveket :)

Szóval szerintem teljesen normális, hogy még nem érzed, hogy már most ilyeneket olvasgatnál. Persze mindenki más, van, aki már terhesség előtt végigolvas ilyen könyveket :)

Boldog babavárást! :)

2012. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36 hetes vagyok es nem tudok tul sok dolgot sem a babakrol sem a gyereknevelesrol. nem is akarok konyveket olvasni. itt szoktam azert bongeszni a kerdeseket meg ha van kerdesem felteszem a vedononek. en eleg osztonos ember vagyok biztos vagyok benne hogy minden jon majd magatol, ami meg nem abban segitseget kerek. te meg plane nem vagy elkesve. :)
2012. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!