Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon utalhat valamilyen...

Vajon utalhat valamilyen problémára, hogy gyorsabban fejlődik a baba?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy naptár szerint 6 hetesen csak 5 hetesnek felelt meg, viszont 8 hetesen már a korának megfelelő méretű volt. Ma nagy meglepetésemre megint csinált uh-t a doki. 10 hetes vagyok, de mérete alapján 11 hetesnek felelt meg. Tudom, hogy apró elmérések lehetnek, de nekem ez kicsit fura.
2012. okt. 9. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elvileg az első trimeszterben egységesen fejlődnek utánna alakulnak ki az öröklődéstől függő dolgok így a méret is . van olyan baba aki tartja magát és ideális 3.5 kg lesz és 56 cm- de van aki le- lemarad v. jóval meghaladja a terhességi heteknek megfelelő méretét.


a Te esetedben a CRL alapján határozzák meg a terhességi kort lehet hogy szimpla elmérésről van szó vagy az ut. menstruáció első napja lett rosszul rögzítve .

2012. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nekem a dokid a fura. nálunk soha nem nézett a doki UH alapján hetet. ha bele esett az átlagba a méretek az x hétnek megfelelöen akkor szuper minden.


vagy is egy hét nem x méretböl áll, hanem pl 10 hetsen 8-25mm (nem tudom csak egy példa)nek kell lenni, így lehet az átlag 18 mm ezen a héten de a tied még benne van a 8-25 között akkor semmi gond nincsen, nem tud egy gyerek mindig totál átlagosan fejlödni. ez lesz majd késöbb is, hogy pl 2 évesen 9,5-15 kiló között kell lenni, de a legátlagosabb 12 kiló. Attól hogy ha 14 kiló még nem fogják 2,5 évesnek titulálni.

2012. okt. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Figyu, ilyen korban még az ülőmagasságból és a combcsont hosszából számítanak mindent.

A vizsgáló doki 1-2 mm-rel odébb húzza a kurzort és máris +- 1 hét az adatok közötti eltérés. Erre ilyen kis korban nem lehet alapozni. Nincs semmi baj, ne aggódj.

Nekem a 32. héten azt mondta a szonográfus, hogy kicsi a babám, max 3 kg lesz. 39+5-re született, 55 centivel és 3640 grammal.

2012. okt. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az első terhességem végén nekem is nagyon elmérték. Csak az a fura ebben, hogy egyre nagyobbnak mérik mindig. Mert ha még össze-vissza lenne...
2012. okt. 9. 14:57
 5/12 anonim ***** válasza:
leírod hogy milyenek az adatai ?
2012. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak crl-t mértek, az 42 mm. jövőhéten megyek a 12. heti uh-ra.
2012. okt. 9. 15:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Terhesség hétről-hétre 11. hét - Magzat

Hihetetlen, de a 11. hétre a babádnak már minden szerve kifejlődik. Természetesen a kinti életre nem lenne alkalmas, de a kb. 40-50 mm-es magzatnak már kialakult a gerincoszlopa és a külső-, belső szervei egyaránt.


tehát ez 10 hét +1-2 napnak felel meg....szinte pont 10 hetesnek....

tehát egyáltalán nem nagyobb mint kellene....akkor viszont nem értem a kérdést...

2012. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, hogy 11 hetesnek felel meg. A papíromra is ez a terhességi kor került. Kalkulátorral számolva 10 hetes vagyok.
2012. okt. 9. 15:34
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem ezen felesleges aggódni....

az a jó hogy nő!

nekem 10 hetes pár naposan volt ekkora a fiam/lányom.....

és 10 hét hány napos vagy?

2012. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom neked megmondani, mert hosszúak voltak a ciklusaim.
2012. okt. 9. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!