Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TErheségre vissza vezethető,...

TErheségre vissza vezethető, ha a gyerek betegen születik vagy autista?

Figyelt kérdés

2012. okt. 9. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Igen. Sokat számít, hogy az anya hogy élt a terhesség alatt.
2012. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
18/F vagyok, és lukas szivvel születtem,szívbetegen és ma egyik,oktato tanárnőm mondta hogy autista vagyok.erről nem tudtam soha életembe
2012. okt. 9. 14:35
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

hát kérdezz rá az anyukádra.

autizmusnak rengeteg fajtája van, és milyensége is. Esetleg nézd meg a rayman címü filmet abban egy erösen autista férfi van, de pl Forrest Gump is autista volt. De a zsenik nagytöbbsége is autista volt. Az autizmus egy olyan betegség amikor az agy erösebben koncentrál bizonyos dolgokra és eközben elnyom más dolgokat. pl egy autista matematikus képes fejben kiszámolni egyenleteket, de képtelen szinte leírni a nevét. vagy is az agy a számokra koncentrál így írás teljesen háttérbe marad. ettöl telejse életet él és profeszorként dolgoznik egyetemen.

2012. okt. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Anya hasában,van valami jel amiben ez észrevehető?
2012. okt. 9. 14:47
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Hát szerintem is az vagy! Már bocs! Régen versenyescsavok néven borzoltad itt a kedélyeket, gondolom tiltottak az oldalról, így kutyáska néven visszaregeltél.

Ha épp esetleg autista nem vagy, akkor egy kis libbenésed mindenféleképpen van.

2012. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Ja és kérlek privát üzenetet ne írj, mert olvasatlanul törlöm!
2012. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem picit sántít ez a "diagnózis". Ennyi éven át ez nem tűnt fel senkinek? Sok embernek vannak autisztikus tünetei, de ettől még nem autisták.

Sok veleszületett betegség lehet a terhesség szövődménye, de azért ne felejtsük el a genetikát sem.

2012. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló:Szerintem senkinek sem tünt fel,de mindenkinél másabb vagyok cimszavon voltak.
2012. okt. 9. 14:52
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon sok magasan funkcionáló autista és Asperger-szindrómás nőtt fel diagnosztizálatlanul, mivel csak pár éve vannak kifinomult diagnosztikai eszközök.

Ha biztosat szeretnél tudni, fordult az Autizmus Alapítványhoz, tudomásom szerint ma Magyarországon egyedül ők diagnosztizálnak felnőtteket.


A kérdésedre pedig a válasz: az autizmus kialakulásának az okát folyamatosan kutatják és nincs egyértelmű válasz a kérdésedre. Felfedeztek bizonyos összefüggéseket a terhességi/születési problémák és az autizmus között, de ez csak gyakorisági összefüggés, tehát a problémás terhességek és szülések esetében valamivel gyakrabban találtak autizmus spektrum zavart a későbbiekben.

Az okokat még kutatják. Szóval a kérdésedre jelenleg senki nem fog tudni pontos választ adni, még az autizmus spektrum zavar legnagyobb kutatói sem!

2012. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Ja és senki ne a Rainmanből induljon ki, ha az autizmus spektrum zavarról szeretne információt szerezni, mert az nagyon félrevisz. Ahogy a nevében is szerepel: ez spektrum zavar! Nincs két egyforma auti!
2012. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!