Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Üdítőtől koraszülés?

Üdítőtől koraszülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az október-novemberi Kismama újságban volt egy cikk arról, hogy aki naponta megiszik legalább egy cukrozott üdítőt, annak 25%-kal nagyobb az esélye a koraszülésre, aki pedig ugyanezt édesítőszeresen teszi, annak egy kicsit kevesebb. De egy túlsúlyos nőnél a heti egyszeri édesítőszeres üdítő is 30%-os eséllyel koraszülést okoz. Mi erről a véleményetek?


Állítólag egy norvég kutatáson alapszik. Valahogy el nem hiszem, hogy más dolog nem játszott közre. Cukorgyanús kismamaként el nem tiltottak teljesen az üdítőktől - azt mondták, ha iszok, számoljam a szénhidráttartalmát bele a diétába, és az édesítőszereset, ami nem aszpartám tartalmú, fogyaszthatom számolás nélkül.


Nekem kissé hihetetlen, amit olvastam. Gyanítom, ha ma megkérdem róla a nődokimat, kinevet a kérdésért. Ha nem felejtem el, megkérdem...



2012. okt. 11. 05:26
 1/5 anonim ***** válasza:
elég érdekesen hangzik, nem hiszem hogy csak az üdítő állna a háttérben. Én is cukorgyanus vagyok, nem is iszom üdítőket, ásványvizet szoktam néha meg édesítőszerrel csinálok teát, ha a víz már nem tetszik :)
2012. okt. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én elég gyakran ittam üdítőt terhességeim alatt, és mindkét gyereket 41 hétre szültem:) remélem a harmadiknál sem lesz máshogy:)
2012. okt. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy baromság.

Ahogy írod, az össz cukor számít és nem a cukros löttyök.


Amúgy én is olvastam már kismama magazinba baromságot pár hónapja, egyszerüen el sem akartam hinni, hogy egy szak magazin képes ilyet közölni. Arról ít, hogy a járni tanuló babáknak és a kisgyerekeknek a legjobb a cipö, és legyen merev lábat tartó stb...

2012. okt. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg édességet ettem és ittam üdítőt is, ráadásul túlsúlyos is vagyok.

Mindkét fiam 40+4-re született.

2012. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Annyi mindenről beszéltünk ma a dokival, hogy kimaradt. És egy picit megvallom, nem akartam, hogy kinevessen. Inkább elintézem magamban úgy, hogy nem hiszem el a cikket.
2012. okt. 11. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!