Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jár-e majd nekem valamilyen...

Jár-e majd nekem valamilyen szülési támogatás az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
2008 júniusában fejeztem be a tanulmányaimat nappali tagozaton. Munkaviszonyom nem volt,pályakezdö munkanélküliként vagyok regisztrálva. 2009 február óta fizetem a tb-t. Szerintetek?
2009. aug. 6. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tb fizetés alatt a havi 4.500,- Ft fizetését érted, akkor az csak egészségügyi ellátásra jogosít, már ellátásra nem. A tanulmányok ideje beleszámíthat azoknak a napoknak a számába mi alapján járhat tgyás illetve gyed. De önmagában a hallgatói jogviszony nem jogosít ellátásra, csak akkor kaphatsz tgyás illetve gyedet, ha biztosítottként szülsz. Így csak gyesre leszel jogosult.
2009. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Én is kb így vagyok,mint te,csak én még regisztrálva sem voltam a munkaügyiben sem.Gyedet nem fogunk kapni,mert az ugye a fizetés valahány százaléka.Gyest és családi pótlékot fogunk kapni,ami összesen kb. 40ezer ft,csak nem tudom,hogy ez bruttó vagy nettó.És az egyszeri anyasági támogatást szülés után,ami kb. 60ezer ft.Remélem tudtam segíteni!Boldog babavárást! 23 hetes Linda
2009. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. aug. 7. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!